Discord, Watch Together(Birlikte izle) adlı, kullanıcıların direkt olarak platform üzerinden YouTube videolarını izleyebilecekleri ve playlist hazırlayabilecekleri bir özellik üzerinde çalışıyor.

The Verge’in haberine göre, özellik, şu anda yalnızca arkadaşlar ve aile sunucuları tarafından kullanılabilir durumda. Bununla birlikte, şirketin Ekim ayı sonuna kadar daha geniş Discord topluluğuna sunmayı planladığı bildiriliyor. Kullanıcılar, doğrudan dahil edilen arayüz üzerinden arama yaparak veya YouTube’dan bir bağlantı yapıştırarak bir video oynayabilecek.

Bir Discord sözcüsü Engadget’a “İnovasyon üzerine kurulmuş bir şirket olarak, kullanıcılarımızın keyif alacağına inandığımız şeyleri her zaman deniyor ve inşa ediyoruz” dedi. “Şu anda paylaşacak başka bir şeyimiz yok, ama bizi izlemeye devam edin.” dedi.

Discord’un bu entegrasyonu, YouTube’un doğrudan Discord üzerinden YouTube, Spotify ve diğer akış hizmetlerinden müzik çalmak için en popüler araçlardan ikisi olan Groovy Bot ve Rythm’e durdurmaya yönelik mektup göndermesinden sadece haftalar sonra gerçekleşti. YouTube her iki botu da kapatmaya zorlamıştı. Şirket, Groovy Bot ve Rythm’in kapatılmasının ardından “Birlikte izle” özelliği üzerinde geliştirmeye yeniden öncelik vermiş görünüyor.

OKUYUN  Google ve Microsoft iş birliği yapmaya hazırlanıyor!