Elektrikli araçların kullanıldığı motor sporları serisi Formula E‘ye önemli bir marka daha katılıyor. Daha önce Extrem E’ye katılacağını açıklayan McLaren, şimdi de Formula E‘ye giriş yapacağını duyurdu.

Uzun yıllardır Formula 1’de mücadele eden McLaren, geleceğin teknolojisi elektrikli araçların yarıştı Formula E’de de boy göstereceğini açıkladı.

McLaren Racing CEO’su Zak Brown, Formula E’ye geçileceğini duyuran ilk kişi. EV yarışlarının kendilerine rekabet avantajı sağlayacaklarını belirten Brown, açıklamalarına şu ifadelerle devam etti:

McLaren Racing, hayranlarına, ortaklarına ve insanlarına; heyecan, eğlence ve ilham almanın en yeni yollarını sağlayarak, her zaman en iyi ve ileri teknoloji noktasında rekabet etmeye çalışır.

Formula E’nin kendilerine katkı sağlayacağını söyleyen McLaren CEO’su, ayrıca yapmış olduğu duyuruda Mercedes-AMG F1 takımıyla, İngiltere’nin Brackley kendinde bulunan operasyonu devralacağının da altını çizdi. Bu da, Mercedes-EQ takımı için daha önceden merak edilen soru işaretlerini gidermiş oldu.

Formula E, 2014 yılından beri düzenleniyor.

Formula E Gen3 araçları tanıtıldı: Pistlerin yeni “Savaş Uçağı”

OKUYUN  Türkiye GP öncesi F1 takımlarından muhteşem İstanbul paylaşımları!