Üretimi 2019 yılında sona eren VolksWagen Beetle‘ın tasarımından esintiler taşıyan dört kapılı ve elektrikli bir araç geliyor.

Çinli marka Ora, Vosvos olarak da bildiğimiz klasik Beetle‘ı elektrikli bir otomobil olarak yeniden yollara geri döndürdü. Klasik Vosvos’un tasarımından esinlenilen araç, eski görünüm ile modern görünümü bir araya getirdi. Ora Punk Cat olarak isimlendirilen konseptin ön kaputun, çamurlukların ve tamponların şekli doğrudan ikonik modeli yansıtıyor. Bunun yanı sıra cam tavan, gömülü kapı kolları ve alaşımlı jantlar gibi daha modern detaylar da mevcut.

Ora Punk Cat‘in direksiyonu neredeyse orijinal Vosvos’un aynısı. Çinli marka direksiyona çeşitli multimedya kontrolleri eklemeyi de unutmamış. Ayrıca yuvarlak dijital gösterge ekranı da orijinal modeldekini yaşatacak şekilde tasarlanmış. Bunun yanı sıra ambiyans aydınlatması, geniş bir multimedya ekranı, türbin şekilli hava menfezleri ve kablosuz akıllı telefon şarj ünitesi de araçta mevcut.

Aracın teknik detayları henüz açıklanmadı. Ancak fiyat olarak erişilebilir bir politika izlenmesi bekleniyor.

Çinli üreticinin Vosvos esintileri taşıyan aracının tasarımını nasıl buldunuz? Türkiye’de satışa çıksa satın alır mıydınız? Yorumunuzu Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

OKUYUN  Yemeksepeti krizi, PS Plus Nisan ayı oyunları, Süveyş Kanalı - Megabayt Haftalık Gündem (02.04.2021) - VİDEO