İlk sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, dünyanın en popüler platformlarından biri olmaya da devam ediyor. Biz de, Facebook mobil uygulamasını kullananlar için daha etkili olmasını sağlayacak bazı özellikleri sizler için derledik.

Şirket sosyal medyadaki uygulama sayısının artması ve son dönemlerde yaşanan veri olaylarıyla kan kaybetse de herkesin bir Facebook hesabı vardır. Birçok kullanıcı Facebook’un mobil uygulamasının son halini ve özelliklerini bilmiyor olabilir.

İşte dikkat çeken Facebook mobilin özellikleri

Bir süredir pandemi ile mücadele ediyoruz ve bu durum artık hayatımızın bir parçası oldu. Pandeminin başından bu yana konuyla ilgili birçok yanlış bilgi de yayınlanıyor. İşte bu durumu fark eden Facebook yetkilileri, menü üzerinde ulaşılabilecek Covid-19 Bilgi Merkezi Sayfası’nı açtı. Bu sayfa üzerinden koronavirüs ile ilgili en güncel ve doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Paylaşılan bilgiler kaynakları ile platformda yer aldığı için güvenilirliğini de istediğiniz zaman sorgulayabiliyorsunuz.

Tüm gruplarınızı tek sekme üzerinden takip edebilirsiniz

Facebook birçok kullanıcı için birinci sırada yer almasa da, platformdaki gruplar kullanılmaya devam ediyor. Mobil uygulamada bulunan “Gruplar” sekmesi üzerinden üyesi olduğunuz tüm grupların güncel paylaşımlarını görebilirsiniz. Böylece grup gönderilerini daha düzenli bir şekilde takip edebilirsiniz.

Hesabınıza giriş yapılan yeri ve zamanı takip edebilirsiniz

Birçok kullanıcı sık sık platformu ne zaman kullandığını hatırlamadığını belirtiyor ancak dikkat etmek gerekir ki bu kullanıcıların hesabı çalınmaya daha müsait olabilir. Bu yüzden, hesabınıza girmeseniz bile ara ara ne zaman giriş yapıldığını kontrol etmelisiniz. Bu adım için menü-ayarlar-gizlilik-ayarlar-güvenlik- ve giriş adımlarını takip etmelisiniz.

Profil resmi değil, video kullanın

Düz profil resmi kullanmak istemeyenler için de Facebook, seçenek sunmaya devam ediyor. Bu yüzden profil fotoğrafı yerine bir video tercih edebilirsiniz. Bunun için de profil resminize ve seçim sayfasının sağ üst köşesindeki kamera butonuna dokunmanız yeterli. Sonrasında istediğiniz videoyu yükleyebilir veya kameradan anlık olarak da çekebilirsiniz.

OKUYUN  Android 12 resmen tanıtıldı! Tasarım baştan aşağıya değişiyor

Marketplace alanına kolay ulaşın

Facebook satış noktası da denilen bu alan üzerinden, konumuza göre size en yakın noktaları tercih edebilirsiniz. Sıfır veya ikinci el ürün satışı yapan kişilere ulaşabilirsiniz. Marketplace kısmına ulaşmak için Facebook mobilin altındaki sekmeleri kullanabilirsiniz.

Bağış kampanyaları oluşturun

Dünya üzerinde birçok insanın yardıma ihtiyacı olduğu bir gerçek. İşte bu insanlara ulaşmak için Facebook üzerinden bağış kampanyası oluşturmanız mümkün. Alt altta üç çizginin olduğu sekmeden yani menü üzerinden kendiniz kampanya oluşturabilir veya diğer kampanyalara destek verebilirsiniz.

Bir diğer özellik ise Facebook Pay. Bu özellikle sayesinde para gönderebilir, alabilir veya bir yere ödeme yapabilirsiniz. Eğer uygulamada çok vakit harcadığınızı düşünüyorsanız, zaman yönetimi özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bunun için menü-ayarlar-gizlilik- Facebook’ta geçirdiğin süre adımlarını takip edebilir, kendinize göre istediğiniz süreyi ayarlayabilirsiniz. Siz Facebook platformuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Platformdaki özellikleri beğeniyor musunuz? Görüşlerinizi Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.