En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, kullanıcıları için yeni bir özellik getiriyor. Yeni özellik sayesinde, kullanıcılar artık cinsiyetlerini doğrudan profillerine ekleyebilecekler. Şu anda profil sayfasında kullanıcılar için isim, kullanıcı adı, web sitesi (isteğe bağlı) ve biyografi (isteğe bağlı) bilgilerini istiyordu. Gelecek özellik ile bu alana cinsiyet bilgisi de eklenmiş oldu.

Birçok kullanıcı zorunlu olmadığı halde cinsiyetlerini platforma ekliyordu. Bunu gören Instagram yetkilileri, bunu profil bilgileri kısmına dahil ederek kullanıcılarına kolaylık sağlamış oldu.

İşte Instagram ‘Zamirler’

Instagram, yeni özelliği ‘Zamirler’ olarak adlandırıyor. Bu özellik ile kullanıcıların, kendilerini tarif eden zamirleri eklemesine olanak sağlıyor. Yetkililer, herhangi bir cinsiyetçi şakadan kaçınmak için de ilgili bölüme herhangi bir kelime eklenmesini yasakladığını belirtti.

Profiliniz için belirlenen zamirler, Instagram profilinizde isminizin hemen yanında daha soluk bir şekilde gözükecek. Eğer belirlediğiniz zamirleri herkese açık olarak yayınlamak istemezseniz, “Yalnızca Takipçilere Göster” seçeneğini tercih etmeniz de mümkün.

Intagram’ın paylaştığı bilgilere göre ise bu özellik şimdilik birkaç ülkede kullanılıyor ancak yakın zamanda, daha fazla kullanıcı erişim sağlayabilecek. Siz Instagram’ın sunduğu bu özellik ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

OKUYUN  Facebook ve Apple arasında tartışmalar sürüyor! İphone kullanıcılarının oturumları kapanıyor...