Popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’ın şu anda, 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı var. Böylece, birçok şirket de Instagram üzerinden takipçisini arttırmaya çalışıyor. İşte sizin için bu haberimizde, Instagram üzerinden takipçinizi arttırmaya yönelik tavsiyelerde bulunacağız.

Profil amacınızı belirleyin

İlk olarak, hesabınızın amacını belirleyin. Markanızın hesabından, insanlara gerçek hayatta bu ürünlere sahip olabileceklerini sürekli hatırlatın. Böylece, kitle etkileşimini yakalayacaksınız. Yeni ürünlerinizin, özel avantajlarından bahsedin. Burada biraz da sizin pazarlama yönünüz ortaya çıkacaktır. Takipçilerinizi, ürünlerinize yönlendirmek için yukarıdaki adımları uygulayarak, uygun bir pazarlama aracı geliştirmelisiniz.

İçerikler için strateji oluşturun

Hesabınızda, yaptığınız paylaşımlar birer içeriktir ve bu bağlamda da sizin bir strateji oluşturmanız gerekiyor. Örneğin, insanların yüzü olan paylaşımlar %38 daha fazla beğeni alıyor. Metin tabanlı içerikler ise fazla okunmuyor. Kullanıcıların interaktivitesi ile oluşturulan içerikler %300 daha fazla artıyor. Sizler de stratejinizi bu şekilde planlamalısınız.

Etkileyici görseller paylaşın

Paylaşımlarınızda, tekrar eden durumlardan kaçının. Yani profilinizde benzersiz bir düzen oluşturmalısınız. Örneğin, kendinize özel bir renk tonu üzerinden içerikler oluşturabilirsiniz. Profilinize özel bir konum ya da hashtang belirleyin ve bunu her hunu içerikte kullanmaya özen gösterin.

Belirli hashtag’ler kullanın

Hashtag’ler ile içeriklerinizi Instagram’da, milyarlarca kişiye ulaştırabilirsiniz. Bu sebeple hashtang kısmı oldukça önemli ancak hashtag kullanırken, 5 taneden az ve 30 taneden fazla olmayacak şekilde kullanmalısınız. Paylaşımlarınızda içerik belirlerken; konum, yaşam tarzı, marka, ürün, topluluk, özel bir yarışma, kampanya, etkinlik ve içerik konusu gibi detayları ele alarak belirleyebilirsiniz.

Saatte, 50 kullanıcı kazanabilirsiniz

Takibe takip yöntemi ile Instagram’da, takipçi sayınızı oldukça arttırabilirsiniz ancak bunun için belirli bir sınır var. Instagram tarafından belirlenen sınıra göre 1 saat içinde en fazla 50 kullanıcı takip edebiliyor. Bu durum size sınırlama gibi gelse de, bu yöntem ile 1 hafta gibi bir sürede birçok takipçi kazanabilirsiniz.

OKUYUN  League of Legends dizisi ARCANE'in konusu ne? Hangi karakterler olacak? Ne zaman çıkacak? - VİDEO

Benzer kullanıcılar ise çapraz tanıtım yapın

Instagram hesabınızdan, benzer paylaşımlar yapan ya da benzer hedef kitleye hitap eden hesapla, birbirinizi tanıtan çapraz paylaşımlar yapabilirsiniz.

Çekiliş yapın

Çekiliş yaparak, kullanıcı sayınızı ve etkileşiminizi arttırabilirsiniz. Çekilişinizde sponsor ile anlaşmak, hesabınızın daha fazla duyurulmasını sağlayabilirsiniz. Çekiliş yaparken, kullanıcılardan hesabınızı takip etmesini, paylaşımlarını beğenmesini ve içeriğe yorum yapmasını isteyin. Bunlara ek olarak ise içeriği kendi hesabınızda paylaşmalarını isteyebilirsiniz. Sizler için derlediğimiz bu özellikler, umarız işe yarar. Siz bu maddeleri daha önce denediniz mi? Görüşlerinizi Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.