Hindistan, geçtiğimiz günlerde görülmemiş şiddetteki yağışlara ev sahipliği yaptı. Özellikle ülkenin Mumbai bölgesini etkileyen yağışlar, sel baskınlarına, uzun süreli elektrik kesintilerine ve mal kayıplarına yol açtı. Yaşanan afet sırasında meydana gelen bir olay ise Hindistan’ın sosyal medya gündemine oturdu. 

Bir otomobil, oluşan bir çukur tarafından Mumbai’ye bağlı Ghatkopar’da yutuldu. Neyseki araç içerisinde kimse yoktu, ve bu olayda can kaybı yaşanmadı. Fakat araç, yaşanan olayın ardından kullanılamaz hale geldi. Açılan çukurun büyüklüğü nedeniyle saniyeler içerisinde tamamen batan otomobile ait görüntüler, akıllarda durgunluk yaratacak türdendi.

Yetkililer, konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak, çökmenin yaşandığı yerin altının boş olduğunu, buranın daha önce bir kuyu olduğunu ancak bir süre sonra kapatıldığını duyurdular. Ardından bölge halkının burayı betonla doldurarak otopark haline getirdiğini söyleyen yetkililer, yağan yağmurdan ötürü çökme olduğunu ve söz konusu aracın da bu kazaya kurban gittiğini belirttiler. Olay yerinde inceleme yapan yetkililer, olayda can kaybı olmadığını da ilk ağızdan doğruladılar.  

Çukurun otomobili yuttuğu o an

OKUYUN  Yağmuru izleyen ve selfie çeken 11 kişinin üzerine yıldırım düştü