Formula 1, 2021 takvimi kapsamında Intercity İstanbul Park’a geri geliyor. İstanbul GP’si, İstanbul Intercity Park’ta, 1-3 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Detaylar birazdan…

Formula 1 yarışlarının Türkiye’ye geri getirilmesi görevinin T.C. Cumhurbaşkanlığı tarafından Intercity İstanbul Park’a verildiğini belirten Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak konuyla ilgili: “Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Formula 1’i 9 yıllık aradan sonra geçtiğimiz yıl ülkemize kazandırma mutluluğunu yaşamıştık. Başarıyla tamamladığımız yarışın ardından; Formula 1 yönetimi, takımlar ve pilotlar tarafından yoğun övgüyle bahsedilen pistimize yarışları tekrar getirebilmek için o günden bu yana çalışmalarımızı sürdürdük. Sizlerin de bildiği üzere yarışı Haziran ayı içerisinde gerçekleştirmek üzere anlaşmış, fakat sonrasında seyahat kısıtlamaları nedeniyle organizasyon gerçekleştirilememişti. 2021 yılı takvimi içerisindeki tüm fırsatları yakından takip ettik ve tekrar takvime girmeyi başardık. Formula 1 yönetimi de yarışları İstanbul’da gerçekleştirmek için çok istekli davrandı. 1-2-3 Ekim’de Intercity İstanbul Park’taki bu büyük heyecan için çok iyi hazırlanıp, tüm dünyaya İstanbul’u hak ettiği şekilde tanıtmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Formula 1 Başkanı ve CEO’su Stefano Domenicali ise yaptığı açıklamada: “Intercity İstanbul Park’a döndüğümüz için çok mutluyuz. Dünyanın en güzel pistlerinden bir tanesinde geçen yıl olduğu gibi harika bir yarış görmeyi umuyoruz. Formula 1’in tekrar İstanbul’da gerçekleşmesi için Intercity İstanbul Park Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak’a ve tüm Intercity İstanbul Park yönetimine, gösterdikleri gayret için çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Süreçte neler yaşanmıştı

Kanada’da vakaların artması sonucu, Formula 1 yarışı Kanada’dan alınıp, Türkiye’ye verilmişti. Sonrasında, koronavirüs nedeniyle seyahat kısıtlamaları olmuş ve yarış Türkiye’den de alınmıştı. Şimdi ise Türkiye 2021 takvimine yeniden dahil edildi.

OKUYUN  WhatsApp'ın Alman yasalarıyla başı dertte! Yasaklama kararı geldi...