Samsung, uzun süredir kulislerde konuşulan bir dedikodu olan, Galaxy Note serisi ile ilgili kararını verdi. Güney Koreli teknoloji devi, yıl sonuna kadar Galaxy Note serisi akıllı telefonların üretimini yıl sonunda sona erdiriyor.

ET News‘ın haberine göre, Galaxy Note serisinin Samsung’un 2022 planları arasında yok. Gelecek yıldan itibaren de mağazalarda yer alan modeller satıştan çekilecek.

Piyasaya bu yıl toplamda 3,2 milyon Galaxy Note 20 süren Samsung, Galaxy S21 Ultra ve Galaxy Z Fold 3’e S Pen stylus desteğini eklemesiyle, adeta Note serisinin sonunun geldiğini mesajını vermişti. Galaxy Note serisinin tüm önemlü özelliklerini diğer serilerine entegre eden şirket, önümüzdeki yıldan itibaren Galaxy Note akıllı telefonlarını artık satmayacak. Bunun yerine önceki Note varyantlarının konsepti ağırlıklı olarak Galaxy S serisinin Ultra versiyonuna tekabül edecek.

Galaxy S22 Ultra yeni Note olacak

Galaxy S22 Ultra önümüzdeki yılın başında tanıtılacak ve Galaxy Note akıllı telefonlarının yerini alacak model olacak. Katlanabilir telefonların üretimini artırmak isteyen Samsung, Galaxy Note serisinin üretimini durdurma kararı verdi. Katlanabilir telefonların, diğer modellerle iç rekabeti yakalaması için böyle bir karar alındığı düşünülüyor. Ayrıca Galaxy Note serisinin geliştirilmesine harcanan mesaiyi de yeni nesil akıllı telefon modellerine ayırmak da önemli bir unsur.

Samsung, 2019’da 12.7 milyon Galaxy Note ve 2020’de ise 9.7 milyon Galaxy Note sevk etmişti. Şirket, gelecek yıl 13 milyon katlanabilir Galaxy Z serisi akıllı telefon satmayı planlıyor.

Galaxy S22 serisi önümüzdeki şubat ayında Unpacked etkinliğinden sonra sevkiyata başlıyor. Galaxy Z serisi de üçüncü çeyrekte yeni modelleriyle karşımıza çıkacak.

OKUYUN  Android 12'de yüz hareketlerinizle telefonu kontrol edebileceksiniz