SpaceX ve Tesla’nın sahibi Elon Musk, sosyal medyada yine rahat durmuyor. Milyarder iş adamı, bu kez ABD Başkanı Joe Biden’a taş attı.

Elon Musk’un uzay şirketi SpaceX, geçtiğimiz günlerde tarihin ilk tamamı sivil mürettebat ile uzay seyahatini gerçekleştirmiş ve 4 sivili 3 gün boyunca Dünya yörüngesinde bir geziye göndermişti. Inspiration4 olarak adlandırılan sivil uzay seyahati, bu alanda oldukça önemli bir gelişme olarak kayıtlara geçti. Ancak ABD Başkanı Joe Biden’ın çok ilgisini çekmemiş olacak ki, Elon Musk’a bir tebrik bile göndermiş değil. Bu durum milyarder iş adamını pek memnun etmemiş olacak ki, Musk, Twitter üzerinden Joe Biden’a bir taş attı.

Twitter’da bir takipçisinin konuyu, “ABD başkanı, St. Jude için yüz milyonlarca dolar toplanmasını sağlayan 4 Amerikan astronotunu tebrik etmeyi bile reddetti. Nedenine dair teoriniz nedir?” şeklinde dile getirmesine ilişkin olarak Elon Musk, Biden’ı kast ederek “hala uyuyor” şeklinde cevap verdi.

Inspiration4, St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi için şimdiye kadar halkın desteğiyle 60 milyon doların üzerinde yardım toplamış, milyarder iş insanı Jared Isaacman’ın 100 milyon dolar taahhütü ve Elon Musk’ın da 50 milyon dolar katkısıyla bu rakam 210 milyon dolara çıkmıştı.

Biden’dan konu hakkında bir tebrik gelecek mi bekleyip göreceğiz.

OKUYUN  Kaşıntı nedir? Neden kaşınırız?- VİDEO