2021 yılında popüler sosyal medya platformu TikTok‘un en çok para kazanan isimleri açıklandı. TikTok yıldızları, dev şirketlerin CEO’larını bile geride bıraktı.

2021 yılında en çok ziyaret edilen internet sitesi olan ve en popüler sosyal medya olma unvanına sahip TikTok, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Tıpkı YouTube, Instagram vb. sosyal medyalarda olduğu gibi TikTok’ta da ünlü isimler ortaya çıkıyor. TikTok’un yıldızlarının kazandığı paralar ise dudak uçuklatan cinsten. Peki TikTok yıldızları ne kadar para kazanıyor?

Forbes listeyi yayımladı

Forbes’in yayımladığı ve TikTok’ta bu yıl en çok kazanan isimler büyük yankı uyandırdı. TikTok’un en fazla para kazanan ilk 5 sıra toplam 7 kişiden oluşuyor ve 2021 yılında TikTok’tan toplamda 55,5 milyon dolar kazandılar. Bu para 2020 yılına göre %200 oranında arttı.

Dev şirketlerin CEO’larını geride bıraktılar

Aşağıda listesi bulunan isimler, dünyanın en büyük şirketlerinin CEO’larından bile daha fazla kazandılar. S&P 500 endeksindeki dev şirketlerin CEO’larının ortalama yıllık ücretleri 13,4 milyon dolar iken, TikTok’tan en çok kazanan isim, bu sayıdan %30 daha fazla kazandı.

İşte 2021 yılında TikTok’tan en fazla para kazanan 5 isim ve kazançları:

5. Avani Gregg ve Kris Collins

Bireysel kazanç: 4,75 milyon dolar

Takipçi sayısı: 39 milyon (Avani Gregg), 42 milyon (Kris Collins)

4. Josh Richards ve Bella Poarch

Bireysel kazanç: 5 milyon dolar
Takipçi sayısı: 26 milyon (Josh Richards), 87 milyon (Bella Poarch)

3. Addison Rae

Kazanç: 8,5 milyon dolar
Takipçi sayısı: 86 milyon

2. Dixie D’Amelio

Kazanç: 10 milyon dolar
Takipçi sayısı: 57 milyon

1. Charli D’Amelio

Kazanç: 17,5 milyon dolar
Takipçi sayısı: 133 milyon

OKUYUN  Dogecoin nedir, nereden alınır?