Ayın karanlık tarafından uçan bir UFO filosu“nun kameralara yakalandığı iddia ediliyor. Ancak kanıtlar eksik.

Pentagon’un UFO raporlarını yayınlaması ve internette çok ses getirmesinin ardından “UFO” içerdiği iddia edilen birçok yeni video ortaya çıkıyor. Tanımlanamayan hava olayları (UAP) veya UFO’lar hakkında resmi bilgi eksikliği ve konuyla ilgili genel şüphe nedeniyle, fake videoları elekten geçirmek zorundayız. UFO’ların sahte kanıtları genellikle üzerinde oynanmış videolarda veya görüntülerde gelir ve genellikle güvenilir kanıtlar için hızlı bir kontrolle tespit edilebilir.

Reddit’in ünlü UFO videoları paylaşılan başlığı da bu videolar ile çevrili ve hatta önemli delil yetersizliği olan klipler ya da görüntüler hala hatta bazen reddit ön sayfaya ulaşarak viral bile olabiliyor. Yakın zamanda /r/UFO alt dizininde yayınlanan bir video, yazarın ” ayın karanlık tarafından uçan bir UFO filosu ” olduğunu iddia ettiği şeyi gösteriyor. Aşağıdan bu videoyu izleyebilirsiniz:

Reddit’te bu konuda görevli bir moderatör, herkese bunun, iddiaları desteklemek için herhangi bir ek veri ile gelmeyen birçok videodan biri olduğunu hatırlattı. Bu yorum ” UFO filosu ” videosuna özel olsa da, önemli bir noktayı gündeme getiriyor ve yani ” UFO ” videolarını izleyen biri olarak, videonun gerçek olduğuna ” inanmadan ” önce gerekli araştırmayı yapmalısınız .

UFO subreddit moderatörü Silverjack, ” Bu kaynaktan yayınlanan videolar doğrulanmadı ve sahte ve yanıltıcı medya içeren kaynaktan geliyor; bu videonun eğlence amaçlı olan birçok videodan biri olduğunu unutmayın. Böyle hiçbir ek kanıt ve verinin olmadığı yayınları kaldıracağız” dedi

OKUYUN  Cyberpunk 2077'ye dev güncelleme geliyor