Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook Messenger’a gelecek olan yeni özellikler ile ilgili bilgi verdi. Facebook Messenger’a gelen yeni bir özellik ile kaybolan mesajların ekran görüntüsü alındığında kullanıcılar uyarılacak. Böylece kullanıcıların gizliği için önemli bir geliştirme sağlanmış olacak.

Meta, Facebook Messenger’da gizliliği artırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor. Snapchat’teki özelliğe benzer bir sistem Messenger’a geliyor. Artık kaybolan mesajların ekran görüntüsü alındığında kullanıcılar uyarılacak.

Yeni özellikler de geliyor

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, ekran görüntüsü alındığında bildirim gitmesi dışında başka özellikler geleceğini de duyurdu: “Şifreli sohbetlere GIF’ler, çıkartmalar ve tepkiler de ekliyoruz.”

Ayrıca, Facebook, WhatsApp’ta olduğu gibi sohbetleri bilgisayar korsanlarının veya devlet gözetiminden uzak tutmaya yardımcı olduğu söylenen uçtan uca şifreli (E2EE) grup sohbeti ve çağrılarını da kullanıma sunuyor.

TechCrunch’ın haberine göre, birisi bir E2EE sohbetinde mesajın ekran görüntüsünü alırsa artık kullanıcılar bilgilendirilecek. Hatta gerekirse konuşmayı engellemek ve bildirmek için ek seçenekler de olacak.

Bu yeni özellikler hem web hem de mobil arayüzlerde kullanıma sunulacak; önümüzdeki birkaç hafta içinde de küresel olarak kullanılabilecek.

OKUYUN  Avustralya Başbakanı Morrison'dan Facebook'a tepki!