Twitter son dönemlerde platformdaki tweet’lere olan etkileşimlerde değişiklikler yapmaya devam ediyor. Şimdi ise Twitter’a ‘çift dokunarak beğenme‘ gelmesi gündemde.

‘Tepikler’ isimli özelliğini ilk defa Türkiye’de test eden platform, kullanıcıların tweet’lere birkaç farklı emoji ile tepki bırakmasına izin veriyordu. Fakat bazı teknik problemler sonrası özellik geçici olarak durdurulmuş, kısa bir süre sonra ise tekrar geri getirilmişti.

Tweet’leri çift dokunarak beğenebileceksiniz

Instagram’dan bildiğimiz bir özellik olan, bir fotoğrafa çift dokunarak beğenme özelliği artık Twitter’da da karşımıza çıkıyor. Yani yanlışlıkla tweet beğenmeye hazır olun…

Twitter’ın yeni gelecek özellikleriyle ilgili verdiği bilgilerle tanınan mühendis Alessandro Paluzzi, Twitter’ın tweet’leri çift dokunarak beğenme özelliğini getireceğini ortaya çıkardı. Paluzzi yaptığı paylaşımda bu özelliğin nasıl çalıştığını gösterdi:

Halihazırda var olan kalp simgesi yerinde kalacak ve çift dokunarak beğenme seçeneği kullanıcılara ekstra bir yol olarak sunulacak. Alessandro Paluzzi’nin açıklamasına göre, Twitter bu özellik üzerinde çalışıyor ve geliştirmeye devam ediyor. Ancak henüz kapalı veya açık beta aşamasına geçilmedi.

Ayrıca özellik tekrar çift tıkladığımızda beğeniyi geriye çekmemize de olanak sağlıyor. Özellik fotoğraf ve videolarda da çalışıyor.

Instagram’dan alışık olduğumuz bu özellik, beraberinde yine Instagram’dan alışık olduğumuz bazı “yanlışlıkla” beğenme problemlerini getirecek gibi. Özelliğin ne zaman resmi olarak yayınlanacağı henüz belli değil.

OKUYUN  Twitter, COVID-19 aşıları hakkında yanlış bilgi içeren tweet'leri etiketleyecek!