Çevrimiçi ve devasa çok oyunculu oyunlar tabii ki harikadır. Ancak bazen arkadaşınızın, eşinizin ya da partnerinizin koltukta yanınıza oturup aynı ekranda sizinle beraber oyun oynamasını da istersiniz.

Hazırladığımız listedeki oyunlar tam da bahsettiğimiz türden. Split-Screen dediğimiz aynı ekranda bölünmüş şekilde ya da tek ekran üzerinde koltuğunuzda oturarak arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz 10 oyunu seçtik. Listedeki oyunlar son 5 yıl içerisinde çıkan oyunlar ve sıradaki oyun geceniz için size mükemmel seçimler olacaktır.

İşte arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en iyi 10 co-op oyun

1- A Way Out (2018)

A Way Out aslında oldukça nadir bir oyundur. AAA kalitesinde ve sadece iki kişiyle oynanabilen harika bir hikaye moduna sahiptir. Arkadaşınızla birlikte harika hazırlanmış bölümleri, bulmacaları ve mini oyunları deneyimleyeceksiniz. Brothers – A Tale of Two Sons’ın yapımcılarından, hapishaneden kaçmaya çalışan iki mahkumdan birini kontrol edeceğiniz özel bir ortak macera oyunu A Way Out. Bu listedeki en büyük önceliğinizin bu oyun olmasını öneriyoruz.

Mevcut: PlayStation 4, Xbox One, Android, Microsoft Windows

2- Snipperclips: Cut it Out, Together (2017)

Bu arkadaş canlısı bulmaca çözme oyununda, siz ve partneriniz, bulmacaları çözmek için birbirlerini farklı şekillerde kesen iki kağıt karakter olan Snip ve Clip’i kontrol ediyorsunuz. Snipperclips , her seviyeye birden fazla çözüm sunarak yaratıcılığı ve zekayı ödüllendiren bir yapıda.

Mevcut: Nintendo Switch

3- Phogs! (2020)

Bu karikatürize işbirlikçi bulmaca platform oyununda, her oyuncu iki başlı ve bir esnek göbeği olan sevimli küçük bir köpek yavrusu olan double-doggo’nun yarısını kontrol ediyor. Dostunuzla birlikte çalışarak, köpeklerin en çok sevdiği her şeyin (yemek, uyku ve oyun) etrafında şekillenen dünyaları dolaşırken, esneyerek, havlayarak ve ısırarak bulmacaları çözersiniz. Tek kelimeyle: Keyifli.

OKUYUN  Sağlık Bakanı aşılar ve tam kapanma sonrası hakkında bilgi verdi! Süreç nasıl işleyecek?

Mevcut : PlayStation 4, Microsoft Windows, Nintendo Switch, Google Stadia, Xbox One

4- Untitled Goose Game (2019)

Untitled Goose Game, masum bir köyde serbest kalmış bir kazı oynadığın güldürmeceli, gizlilikle hareket etmeyi gerektiren bir sandbox oyunudur. İnsanların arka bahçelerinden ana cadde dükkânlarına ve köyün yeşil alanlarına yol alırken eşek şakaları hazırla, şapkalar çal, kaz sesi çıkar ve genel olarak herkesin gününü rezil ederek kasabada dolaş. Ve bunu arkadaşınla birlikte yapabilmek ise eğlenceyi iki katına çıkarıyor.

Mevcut: PlayStation 4, Nintendo Switch, Microsoft Windows, Xbox One, macOS, Macintosh işletim sistemleri, Klasik Mac OS

5- Unravel 2 (2018)

Geçmişten kopulduğunda yeni bağlar kurulmaya başlar. Unravel Two’da kendi Yarny’nizi yaratabilirsiniz. Daha sonra yerel ortak modda veya tek oyunculu olarak diğer Yarny’lerle ilişki kurabilir, arkadaşlık geliştirebilir ve serüvende ilerlerken birbirinize destek olabilirsiniz.
Soğuk ve etkileyici bir bölgede başlayacağınız serüvende ilerlerken oluşan yeni hayata tanıklık edin. Enerji, coşku, ilham dolu ve canavarların da eksik olmadığı etkileyici bir hikayeye başlayın. Tüm zorluklara karşı olumlu bir tavırla ve korkusuzca göğüs gererek etrafınızdaki dünyayı harekete geçirip kimsenin koparamayacağı arkadaşlık bağını keşfedin.

Mevcut : PlayStation 4, Microsoft Windows, Nintendo Switch, Xbox One

6- Mario Kart 8: Deluxe (2017)

Nintendo Switch ile oyuncular, çok oyunculu modda en fazla 8 arkadaşla birlikte Mario Kart 8’in son versiyonunun tadını her yerde ve her zaman çıkarabilirler. Bu, şimdiye kadarki en büyük Mario Kart! Tüm favori parkurlarınız ve karakterleriniz Wii U sürümünden geri dönüyor. Ayrıca, tüm DLC parkurlarının ve karakterlerinin yanı sıra yeni karakterler de bulacaksınız. Savaş Modu da tamamen yenilendi!

Nintendo Switch ile oyuncular her zaman, her yerde, herkesle Mario Kart 8’in tam sürümünün tadını çıkarabilir

OKUYUN  PS Plus Temmuz 2021 oyunları belli oldu

Birçok yeni özellik ile bildiğiniz ve sevdiğiniz Mario Kart; Tek başına veya arkadaşlarla, her zaman, her yerde, herkesle Mario Kart’ın tadını çıkarın; Avuç içi modunda 2 oyuncu, bir TV’de 4 oyuncu ve çevrimiçi 12 oyuncuyu destekler

Mevcut: Wii U, Nintendo Switch

7- Human: Fall Flat (2016)

En fazla sekiz kişi birlikte çevrimiçi olarak Human: Fall Flat oynayabilir ve 2 kişiyle de oflline olarak oynayabilirsiniz. İlerledikçe karmaşıklaşan bulmacaları çözerken, gülmekten yerlere yatacağınız bu oynak karakterleri yönlendirdiğiniz oyun sizi çok eğlendirecek.

Mevcut : Windows, Linux, macOS, PlayStation 4, Xbox One, Stadia, Nintendo Switch, Android, iOS, Xbox Series X/S, PlayStation 5

8- It Takes Two (2021)

Sadece eşli oyun için yapılmış harika bir platform macerası olan It Takes Two ile hayatınızın en çılgın yolculuğuna çıkın. Büyü ile oyuncağa dönüşmüş iki insan olan Cody ve May çiftini oynayın. Tahmin edilemez şeylerin her köşede saklandığı fantastik bir dünyada kapana kısılan ikilinin zarar görmüş ilişkilerini gönülsüzce düzeltmeleri gerekir.

Her yeni seviyede eşsiz ve bağlantılı karakter yeteneklerinde ustalaşın. Birçok beklenmeyen engel ve kahkahayla gülünecek olaylar karşısında birbirinize yardım edin. Haydut sincapların tüylü kuyruklarına tekmeyi basın, bir çift don ile havada uçun, bir gece kulübünde DJ’lik yapın ve büyülü bir kar topuyla kayın. Oynanışın ve hikâye anlatımının eşsiz metaforik bir deneyimde iç içe geçtiği samimi ve neşeli bir öyküye kucak açın.

Mevcut : PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X ve Series S, Microsoft Windows

9- Cuphead (2017)

Cuphead, boss savaşlarının ağırlıkta olduğu, kaçma ve ateş etmeye dayalı klasik bir aksiyon oyunu. 1930’ların çizgi filmlerinden esinlenen oyunun görselliği ve müzikleri geleneksel el çizimi animasyonlar, suluboya arkaplanlar ve orijinal caz kayıtları da dahil, dönemin teknikleri kullanılarak en titiz şekilde üretildi. Oyun sevimli olmaktan daha çok zor bir oyun ama arkadaşınızla birlikte bu sinir harbine iyi bir şekilde katlanabileceğinize eminim.

OKUYUN  "Gamer" yaşlıların sayısı artıyor! Gençlere rakip çıktı...

Mevcut: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Microsoft Windows, macOS, Macintosh işletim sistemleri

10- Overcooked 2 (2018)

Overcooked, yepyeni ve kaotik bir pişirme aksiyonuyla geri dönüyor! Soğan Krallığına dön ve klasik eşli modda veya dört oyuncuya kadar çevrimiçi modda şef ekibini kur. Önlüklerini sıkı tut… Dünyayı kurtarma vakti (yine!) Kızartma tavasından dışarı, ateşin içine…

Dünyayı Ever Peckish’ten kurtardın. Şimdi yeni bir tehlike ortaya çıktı ve Zombilerin açlığını bitirmek için mutfağa dönmenin vakti geldi!