Adını muhtemelen en az bir kez bile olsa duyduğumuz antivirüs programı McAfee’den tanıdığımız ABD’li yazılımcı milyarder John McAfee, İspanya’da tutuklu kaldığı hücrede ölü olarak bulundu. Vergi kaçırma suçuyla tutuklanan McAfee’nin intihar ettiği düşünülüyor.

Dünyanın en ünlü antivirüs programlarından olan McAfee’nin yaratıcısı ve son zamanlarda kripto para dünyasında da adından sıkça söz ettiren John McAfee, Katalan Adalet Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre hücresinde ölü bulundu. Milyarderin ölümüne dair kanıtların intiharı işaret ettiği belirtildi.

Vergi kaçırma suçundan tutukluydu

Vergi kaçırma suçlamasıyla hakkında uluslararası tutuklama kararı bulunan ABD’li milyarder, geçtiğimiz ekim ayında İspanya’nın Barselona kentinden İstanbul’a gitmek üzere geldiği El Prat Havalimanı’nda tutuklanmıştı. 74 yaşındaki milyarder yazılımcı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) iddialarına göre 5 kez vergi kaçırmaya çalışmıştı. John McAfee’nin ABD’de yargılanması durumunda toplamda 30 yıl hapis cezası alabileceği konuşuluyordu. Milyarderin yakın zamanda İspanyol Yüksek Mahkemesi’nin onayıyla ABD’ye iade edilmesi bekleniyordu. McAfee, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda iade çalışmalarının siyasi amaçlı olduğunu iddia etmişti.

OKUYUN  Bensu Soral’ın ilk NFT eseri satıldı!