Geçtiğimiz aylarda sık sık konuşulan konu resmi olarak açıklandı ve efsane oyun serisi FIFA’nın isminin değişeceği kesinleşti. EA Sports Genel Müdür Yardımcısı Cam Waber, yayınladığı resmi açıklamada, FIFA markasıyla anlaşmalarının bittiğini ve yeni bir anlaşma imzalamayacaklarını açıkladı. Bu yıl son kez FIFA 23 ismiyle çıkacak oyunun ismi daha sonrası yıllarda EA Sports FC olacak.

EA Sports Genel Müdür Yardımcısı Cam Weber, EA’in resmi sitesinde bir yazı yayınladı ve FIFA oyun serisinin adının değişeceğini resmen açıkladı.

Sadece isim değişecek, içerik azalmayacak

Dünya genelindeki 150 milyon FIA oyuncusuna teşekkür ederek yazısına başlayan EA Sports Genel Müdür Yardımcısı Weber, tam 30 yıldır devam eden seri için minnettar olduğunu belirtiyor. EA’in futbol oyunları için yeni bir dönem başladığını söyleyen Weber, Temmuz 2023 tarihinden itibaren artık FIFA değil, EA Sports FC adıyla futbol oyunları çıkacağını yazısında açıklıyor.

Yeni oyunlarda neler karşımıza çıkabileceğini konusunda da bilgiler verilmiş. Gelecek yıl çıkacak EA Sports FC oyununda yine aynı şekilde Ultimate Team, Kariyer Modu, Pro Clubs ve Volta Football modlarının hepsi yer alacak. Bunların yanı sıra 19.000’den fazla oyuncu, 700’den fazla takım, 100’den fazla stadyum ve 30 lig EA Sports FC’de durmaya devam edecek ve hatta daha fazlası eklenecek.

Bu yıl çıkacak oyunun ismi yine FIFA olacak (FIFA 23), ve bu oyunun da şimdiye kadar çıkmış en iyi FIFA oyunu olacağı belirtiliyor. Yeni birçok mod, Dünya Kupası içeriği ve ekstra takım ve ligler bulunacak.

Özetlemek gerekirse değişecek tek şey oyunun ismi olacak. Yani FIFA ile biten ortaklık sonrası lisanslar konusunda bir problem yaşanmayacak. Ancak yine de 30 yıldır FIFA olarak bildiğimiz serinin isminin değişmesine alışmamız zor olacak…

OKUYUN  Sevilen korku oyunu Dead Space'in remake'i duyuruldu!