PlatinumGames'in Nier: Automata oyunu, 2010'ların en iyi oyunlarından biri olarak kabul ediliyor ve son beş yılda yeni platformlara da çıkarılarak oyuna olan sevgi bir kat daha arttı. Oyunun devamı olup olmayacağı belli olmasa da, yakında çıkacak olan anime, beğenilen aksiyon RPG'sine yeni bir hayat verecek. Nier: Automata animesi bekleyen insanların sayısı oldukça fazlaydı.

Lycoris Recoil ve Kaguya-Sama gibi animeleri stüdyosu olan A-1 Pictures tarafından geliştirilen ve Nier: Automata Version 1.1a olarak adlandırılan anime serisi için yeni bir tanıtım fragmanı yayınlandı. AniPlex Online festivalinde yayınlanan bu fragmanda oyunun iki kahramanı 2B (Yui Ishikawa) ve 9S (Natsuki Hanae) karatkerlerine bir bakış sunuyor. Oyunun üçüncü bir karakteri olan A2 (Ayaka Suwa) ise yayınlanan hiçbir teaserda karşımıza çıkmadı. 

İşte Ocak 2023'te çıkacak Nier: Automata animesinden yayınlanan yeni fragman:

Ayrıca animenin düz bir uyarlama olmayacağını da belirtmekte fayda var. Oyunun yönetmeni olan Yoko Taro ve animenin yönetmeni Ryouji Masuyama'nın birlikte yazdığı senaryo, oyundan biraz farklı olacak ve anime de daha farklı elementler de göreceğiz. Oyunun iki düzineden fazla sonu olduğu göz önüne alındığında bu oldukça mantıklı bir karar gibi gözüküyor.

Panel sırasında Taro, " Nier: Automata bir oyun olmak için yarattığımız bir hikayeydi, bu yüzden olduğu gibi kopyalamak onu bir anime için ilginç bir hikaye yapmayabilirdi." dedi.

nier23

2017'de piyasaya sürülen Nier: Automata , istilacı bir uzaylı gücünden makinelerle savaşan bir çift insan yapımı android olan 2B ve 9S'nin (ilk başta) hikayesini anlatıyor. Makineleri geri itme çabaları sırasında ikili, A2 ile bağlantı kurar ve Dünya'yı insanlık için geri almak için önceden programlanmış hedefleri hakkında daha fazla bilgi edinir. 

Oyun anlatım tarzı, fakrlı elementleri ve müzikleriyle büyük övgü aldı ve Square Enix'in Nier'i bir franchise haline getirmeyi düşünecek kadar beklentileri aştı. Geliştirici PlatinumGames gelecekte de oyunun yapımcısı olarak çalışmaya devam edecek. 

Elon Musk’ın 12 yaşında yaptığı oyunu siz de oynayabilirsiniz Elon Musk’ın 12 yaşında yaptığı oyunu siz de oynayabilirsiniz

Nier: Automata Sürüm 1.1a , Ocak 2023'te piyasaya sürülecek.