Uzun bir yolculuk yapmayı planlıyorsanız ve yolculuğunuz sırasında vaktinizi nasıl geçireceğinizi bilmiyorsanız, "Netflix" mükemmel bir çözüm olabilir. Endişelenmeyin, internete bağlanmadan bile 4K Ultra HD akışının keyfini çıkarmanıza olanak tanıyan bir çözümle karşınızdayız.

Evet! doğru okudunuz. Android, İOS ve Windows 10 gibi çeşitli cihazlardan izleyebileceğiniz Netflix'ten film ve şovlar indirebilirsiniz. Bazı içeriklerin çevrimdışı indirilemeyeceğini unutmayın, bu nedenle önce indirilebilecek içeriklerin listesini çıkarmanız gerekir. Yapacağınız yolculuktan önce filmleri ve şovları indirmek için iyi bir internet bağlantısına ihtiyacınız var. İşte izlemeniz gereken adımlar:

Netflix'te filmler nasıl indirilir?

Yapmanız gereken ilk şey, akıllı telefonunuzdaki veya bilgisayarınızdaki Netflix uygulamasını güncellemektir. Otomatik güncellemeniz açık değilse, uygulamayı doğrudan Apple App Store, Google Play Store ve Windows Store'dan güncelleyebilirsiniz. Güncellemeyi tamamladığınızda, akıllı telefonunuzda veya bilgisayarınızda Netflix uygulamasını çalıştırın.

Standart ve Yüksek Video Kalitesi

Şimdi içeriği deneyimlemek istediğiniz video kalitesini seçmeniz gerekiyor. Netflix iki kalite sunar. Standart 720p ve 1080p çözünürlükte yüksek, bu ikisinden birini seçmeniz gerekir. Standard'ın cihazınızda High'ın biraz daha fazla yer kapladığı yerlerde daha az yer kapladığını unutmayın. Akıllı telefonunuzda bulunan boş alana bağlı olarak içeriğin kalitesini seçebilirsiniz. İçeriğin kalitesini seçmek için solda bulunan ana menü simgesini seçmeniz gerekir. Şimdi aşağı kaydırmanız ve Uygulama Ayarları'nı seçmeniz gerekiyor. İndirme başlığı altındaki Video Kalitesine dokunmanız gerekir. Şimdi ihtiyacınıza göre tercih edilen video kalitesini seçin.

İndirilebilir içerik için kullanılabilir

İşiniz bittiğinde, en sevdiğiniz filmleri ve şovları seçebileceğiniz Netflix uygulamasındaki ana sayfaya geri dönün. Yukarıda belirtildiği gibi, tüm başlıkları indiremezsiniz ve burada kısıtlama vardır. Ancak Netflix, indirilebilir içeriği kolayca bulmanızı sağlayacak düzenlemeler de yaptı. Bu kategoriyi bulmak için ekranın sol üst köşesinde yer alan Menü düğmesine tıklamanız gerekir. Ana bölümün hemen altında "İndirilebilir" bölümünü görebilirsiniz. Burada çevrimdışı indirilebilen tüm içeriği alacaksınız. Başlıkların üzerinde aşağı doğru okları görebilirsiniz. İçeriği indirmeye başlamak için bu oku tıklamalısınız.

Planlar ve Ücretler

Her Netflix planı, Netflix'i aynı anda izleyebileceğiniz cihaz sayısını ve videoları Standart Çözünürlükte (SD), Yüksek Çözünürlükte (HD) veya Ultra Yüksek Çözünürlükte (UHD) görüntüleme tercihinizi belirler. Netflix'in güncel aylık ücret'i Temel üyelik 17,99TL, Standart üyelik 29,99TL, Özel üyelik 41,99TL

Temel üyelik özellikleri:

 • Aynı anda izleyebileceğiniz ekran sayısı 1
 • İçerik indirebileceğiniz telefon veya tablet sayısı 1
 • Sınırsız film ve dizi
 • Dizüstü bilgisayarınızda, televizyonunuzda, telefonunuzda veya tabletinizde izleyin

Standart üyelik özellikleri:

 • Aynı anda izleyebileceğiniz ekran sayısı 2
 • İçerik indirebileceğiniz telefon veya tablet sayısı 2
 • Sınırsız film ve dizi
 • Dizüstü bilgisayarınızda, televizyonunuzda, telefonunuzda veya tabletinizde izleyin
 • HD mevcut

Özel üyelik özellikleri:

 • Aynı anda izleyebileceğiniz ekran sayısı 4
 • İçerik indirebileceğiniz telefon veya tablet sayısı 4
 • Sınırsız film ve dizi
 • Dizüstü bilgisayarınızda, televizyonunuzda, telefonunuzda veya tabletinizde izleyin
 • HD mevcut
 • Ultra HD mevcut
Netflix'e kaydolun ve çeşitli ödeme seçenekleri arasından seçiminizi yapın. Netflix üyesi olduğunuzda sizden her ay kaydolduğunuz tarihte ücret tahsil edilecektir. Planınızı değiştirme veya istediğiniz zaman çevrimiçi olarak iptal etme özgürlüğüne sahip olacaksınız.