Türk halk müziğinin önemli figürlerinden Neşet Ertaş, 2012 yılında porstat kanseri tedavisi gördüğü dönemde hayatını kaybetmişti. Ünlü Ozan'ın hayatını iki ciltlik bir eser olarak kaleme alan Erol Parlak bu esere "Garip Bülbül Neşet Ertaş" adını vermişti.

Neşet Ertaş'ın ölümünün 10. yılında "Garip Bülbül Neşet Ertaş" adlı bir de film izleyeceğiz. Filmin yeni tanıtım filmi yayınlandı. Neşet Ertaş'ın hayatına dair önemli noktaları filmde izleyeceğimizi yeni fragmandan görebiliyoruz.

İşte Garip Bülbül Neşet Ertaş filminden yayınlanan yeni fragman:

Müslüm ve Ayla filminin de yapımcısı olan Mustafa Uslu'nun yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmenlik koltuğunda Ömer Faruk Sorak yer alıyor. Erol Parlak'ın kitabının Neşet Ertaş'ın isteği dışında yazıldığı gerekçesiyle Ertaş'ın ailesi mahkemeye başvurmuş ve filmin çekilmemesi talebinde bulunmuş, ancak mahkeme bu talebi reddetmişti.

neset

Filmin oyuncu kadrosuna baktığımızda Ramazan Bağgül, Bektaş Dolu ve Zara gibi isimler yer alıyor. Neşet Ertaş türkülerini ise Bektaş Dolu isimli büyük ozanı örnek alan bir halk müziği sanatçısı seslendirecek. 

İsrail askerlerinin Filistinli aileyi öldürdüğü Netflix filmi tartışma yarattı İsrail askerlerinin Filistinli aileyi öldürdüğü Netflix filmi tartışma yarattı

1y2OH7R1a0qvs5f_Dccqrg

23 Aralık 2022'de vizyona girecek filmin galası Kırşehir Stadyumu'nda yapılması planlanıyor.