Electronic Arts'ın popüler yarış oyunu serisinin yeni oyunuyla ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Reddit'te kısa süre önce sızdırılan bir video, yeni Need for Speed 2022 oynanış detaylarını gösterdi. İçeriğin kısa süre içinde Reddit'ten kaldırılması çokm muhtemel.

EA’in yarış serisini aslında 2021 yılında Criterion’un geliştireceği oyun ile genişletmesi bekleniyordu. Aynı yıl içerisinde Criterion, DICE’a destek olmak için Battlefield 2042 üzerinde çalışmak durumunda kaldı. Bu süreçte de Need for Speed oyunu yaklaşık bir yıl ertelendi.

İşte Need for Speed 2022'den sızdırılan görüntü:

/GamingLeaksAndRumours Subreddit’inde paylaşılan bu sızıntı, oyunla ilgili daha önce çıkan ve anime elementleri içereceği yönündeki iddiaları doğrular nitelikte. Sızdırılan video izlendiğinde oyunun hareketli karikatürize efektler barındırdığı göze çarpıyor. Bitmiş oyunda benzer şekilde anime efektleri de yer alabilir. Üzerinde çalışılmaya devam edilen bir sürümden de olsa herhangi bir çarpışma anında oluşacak kamera değişimleri ve efektleri de seride şimdiye kadar pek rastlanılmamış türden.

Oyunun ismi Need for Speed: Unbound olacak

Videoyu sızdıran kişi yeni oyunun isminin Need for Speed: Unbound olacağını da belirtti.  Reddit kullanıcısı oyunun drag veya drift etkinlikleri içermeyeceğini ancak Speedcross’un da geri getirileceğini aktarıyor.

Steam'den yeni rekor: Tüm zamanların en yüksek eşzamanlı kullanıcı sayısı Steam'den yeni rekor: Tüm zamanların en yüksek eşzamanlı kullanıcı sayısı

Need for Speed: Unbound'un tıpkı Forza Horizon gibi basitleştirilmiş yükseltme sistemi içereceği ve oyunda para kasarak diğer oyuncular üzerine bahis yapma gibi etkinlikler olacağı söyleniyor. Reddit kullanıcısı hikaye itibariyle oyunun Need for Speed Heat gibi olacağını ve en az bir yıl için içerik desteğine sahip olacağını da söylüyor.

Need-for-speed-2022-filtracion-gamersrd

Redddit kullancısı bu bilgileri EA'de çalışan bir arkadaşından aldığını söylüyor.  Aktarılan bilgiler önceki içerikler de göz önüne alındığında eşleşiyor olsa da oyunun henüz geliştirilmeye devam ettiği ve değişikliklere açık olduğu unutulmamalı.

2022’nin bitmesine yaklaşık 4 ay kalmışken Need for Speed 2022’nin, sızdırılan ismiyle Need for Speed: Unbound’un bu yıl sonuna yakın çıkması bekleniyor.

FFcbHbB