Çok güzel bir fotoğraf çekmişsinizdir ama tam o sırada kadraja istenmeyen bir misafir girmiş olabilir. Ya da gömleğinizde kocaman bir kahve lekesi olduğunu fark etmediniz. Tam o sırada bir yabancı kameranın önünden geçmiş de olabilir. Peki bu fotoğraflarımızdaki istenmeyen misafirlerden nasıl kurtuluruz? Photoshop’a ihtiyacımız yok. Nasıl mı? İşte detaylar…

Fotoğraftan istenmeyen nesneleri silme

Photoshop kullanmakta çok iyi olmayabilirsiniz ya da çok tembel olabilirsiniz. İşte tam bu noktada size anlatacağımız yöntem devreye giriyor. cleanup.pictures sayesinde istenmeyen nesneleri fotoğraflarınızdan kaldırabilirsiniz.

Cleanup.pictures nedir? Nasıl kullanılır?

Herkesin bir göz atması gereken ve mutlaka bir yerde ihtiyacı olacak olan bir site cleanup.pictures. Fotoğraflarınızdan istenmeyen nesneleri kaldırarak ortaya oldukça başarılı sonuçlar çıkarabiliyor. Tek yapmanız gereken ise fotoğrafı siteye yüklemek ve kaldırılmasını istediğiniz nesnenin ana hatlarını belirlemek için fırça aracını kullanmak.

Tabii ki ortaya çıkan sonuç bir Photoshop çalışması kadar iyi olmayabilir ancak harcadığınız emek (yok bile) düşünülünce aldığınız sonuç inanılmaz.

Aşağıda gördüğünüz gibi sonuç inanılmaz:

Cleanup.pictures nasıl çalışır?

ClipDrop tarafından oluşturulan bu web uygulaması, kaldırılan nesnenin alanını yeniden çizmek için Samsung’un yapay zekası LaMa ‘yı kullanır ve fotoğrafınızı analiz eder. Bu bilgiler ışığında boşlukları en iyi şekilde doldurur.

OKUYUN  Adobe'nin pahalı uygulamalarına alternatif 13 makul öneri!