Eğer iPhone kullanıyorsanız, fotoğraf uygulamanızı kullanarak Live Photos(Canlı fotoğraflar) çekebilirsiniz ve bunu Instagram’da Boomerang olarak kullanabilirsiniz.

Artık Instagram uygulaması, çektiğiniz bu 3 saniyelik Live Photo(Canlı fotoğrafı) alıp bir Boomeranga’a dönüştürebiliyor. Hatta buna ek olarak normalde yaptığınız gibi Boomerang’ı düzenleyebilir veya Instagram efektlerini kullanabilirsiniz. Görünüşte küçük bir özellik, ancak Instagram Hikayelerinizde çok daha eğlenceli Boomerang gönderilerine dönüştürebilirsiniz.

Peki iPhone Live Photo’lar nasıl Boomerang’a dönüştürülür? iPhone Canlı Fotoğraflar nasıl Boomerang’a çevrilir?

  • İlk olarak, Instagram’ın en son sürümünü yüklediğinizden emin olun. Bunun ardından telefonunuzun kamera uygulamasında Live Photos (Canlı Fotoğraflar) özelliğini etkinleştirin. (Kamera uygulamasınız üst kısmındaki araç çubuğundan yapabilirsiniz bunu)
  • Ardından Instagram’ı açın ve Hikayeler bölümüne gidin. Yukarı kaydırarak tüm fotoğraflarınızı gördüğünüz pencereyi ekrana getirin. İstediğiniz belirli bir albüme gitmek için sol üstteki açılır menüyü de kullanabilirsiniz.
  • Açılan fotoğraflar arasında Boomerang’a dönüştürülebilen fotoğraflarda bir Boomerang simgesi (Sonsuzluk simgesi) göreceksiniz. Bir fotoğraf seçin ve ardından üstten Boomerang simgesine dokunun.
  • Artık Boomerang düzenleme ekranındasınız. Oradan klasik modda tutabilir veya Slo-mo, Echo ve Duo gibi farklı modları deneyebilirsiniz. Videoyu ekranın alt kısmındaki kaydırma çubuğunu kullanarak da kırpabilirsiniz.

Düzenlemeyi bitirdikten sonra , Boomerang’ı kaydetmek için “ Bitti ” düğmesine dokunun . Artık çıkartmalar, metinler ekleyebilir ve ardından hikayeyi takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

OKUYUN  Çin bildiğiniz gibi: 16 yaş altına canlı yayın yapma yasağı