500 milyon aktif kullanıcısı ile Instagram, en popüler sosyal medya platformlarından biri. Instagram’ın ‘‘Story’’ (hikaye) özelliği, 24 saat sonra kaybolan fotoğrafları ve videoları paylaşmanıza olanak tanır. 

Instagram’ın, kullanıcıların uygulamayı açmadan doğrudan mesajlara cevap vermesine izin verdiğini zaten biliyorduk. Benzer bir şekilde, bir ‘story’i Instagram uygulamasını açmadan atabilmek, aktif kullanıcılar için tercih edilirdi. 

Uygulamayı açmadan, Instagram hesabınıza doğrudan hikaye yüklemenizi sağlayan bir özellik var. Hatta arkadaşlarınıza bu şekilde hikayeler gönderebilir, başkalarının hikayelerini bile görebilirsiniz. 

Uygulamaya giriş yapmadan nasıl ‘‘Story’’ (hikaye) paylaşılır?

Threads From Instagram’ adlı uygulama, Instagram’ı açmadan hikaye yüklemenize yardımcı olan bir kamera uygulamasıdır. Uygulama, Google Play Store ve App Store’dan indirilebilir. 

Google Play Store’dan indirmek için tıklayın. 

App Store’dan indirmek için tıklayın. 

Uygulamanın nasıl kullanılacağını öğrenmek için şu adımları takip edin:

  1. Play Store veya App Store’a gidin ve ‘Threads From Instagram’ uygulamasını indirin. 
  2. İndirdikten sonra, uygulamayı başlatın. Instagram hesabınıza otomatik olarak giriş yapacağını görebilirsiniz. Eğer telefonunuzda Instagram hesabınız açık değilse, önce hesabınıza giriş yapmanız gerektiğini unutmayın. 
  3. Giriş yaptıktan sonra, ‘Story’lerinizi paylaşmak istediğiniz kişileri favoriler olarak ekleyin. 
  4. Ardından, uygulama sizden kameraya erişim, mikrofon gibi izinler isteyecektir. İstedikleri izinleri kabul edin. (‘Yalnızca uygulamayı kullanırken’ seçeneğini seçebilirsiniz.)
  5. Uygulama üç bölümden oluşur. İlki, arkadaşlarınızın ‘story’lerini görebileceğiniz bölüm. İkincisi, kendi ‘story’lerinizi paylaşabileceğiniz bölüm. Üçüncüsü ise, DM’leşmenizi sağlayan bölüm. 
  6. Son olarak, ‘story’nizi yüklemek için kamera simgeli ikinci bölüme dokunun. Ardından paylaşmak istediğiniz görüntüye veya videoya tıklayın. Aynı zamanda ‘story’leriniz için filtreler, etiketler, gifler ve daha fazlasını da kullanabilirsiniz. 
  7. Tüm bu adımları yaptığınızda, ‘story’nizi göndermek için yukarı okuna tıklamanız yeterli olacak. 
OKUYUN  Twitter çöktü! Resmi açıklama gecikmeden geldi