YouTube nihayet içerik üreticileri Google hesaplarını etkilemeden kanal adlarını ve profil resimlerini değiştirmelerine izin veriyor. YouTube içerik üreticileri artık Google hesaplarında gösterilenden farklı bir kanal adına ve profil resmine sahip olabilecekler. Bugüne kadar YouTube kanal adınızı veya profil resminizi değiştirmek Google hesabınızı ve Gmail’i de etkiliyordu.

Yeni güncelleme, YouTube, Gmail ve diğer hizmetler için yalnızca bir Google hesabı tutmak isteyen içerik oluşturucular için faydalı olacaktır. Artık içerik oluşturucuların kanal adı sorunu nedeniyle yalnızca YouTube için başka bir Google hesabı oluşturmaları gerekmeyecek. Yine de büyük bir sorun var. The Verge, doğrulama rozetine sahip olan YouTube içerik oluşturucularının kanal adlarını değiştirmeleri durumunda rozeti kaybedeceklerini bildirdi.

YouTube içerik oluşturucuları, bu güncellemeden sonra kanal adlarını değiştirmeyi seçerlerse doğrulama rozeti için tekrar başvurmak zorunda kalacaklar. Bu, YouTube kanallarında zaten doğrulanmış rozete sahip olan içerik oluşturucuları hayal kırıklığına uğratabilir. Ancak rozeti olmayan diğerleri bu değişiklikten etkilenmeyecek. Kişisel YouTuber’lar ve marka hesapları artık kanal adlarını değiştirmeye başlayabilir. YouTube bugün bu özelliği kullanıma sunuyor ve karar, içerik oluşturucular tarafından en çok talep edilen özelliklerden biri olduğu için geliyor.

YouTube kanal adınızı nasıl değiştirirsiniz?

  • Masaüstünde YouTube Studio’yu açın.
  • Menü çubuğunu aşağı kaydırın ve özelleştirmeyi seçin.
  • Kanal adınızı değiştirmek için “Temel bilgiler” i seçin ve kalem simgesine dokunun.
  • Mobil cihazda profil resminize dokunun.
  • “Kanalınız” üzerine dokunun ve kanalı düzenle’yi seçin.
  • Burada bir kez, kanal adınızı değiştirmek için kalem simgesine dokunun.
OKUYUN  Sözleşmeyi kabul etmeyen hesaplara ne olacak? WhatsApp kararını verdi!