Apple AirPods, AirPods Pro veya AirPods Max’inizi sıfırlamak son derece kolay. Hatta o kadar kolay ki, Apple size bunu nasıl yapacağınızı söylemeden, kendi başınıza çözebileceğinizi varsayıyor. 

AirPod’ları kutudan ilk çıktığı hale getirmek istiyorsanız, işte sizler için hazırladığımız kılavuz…

AirPods ve AirPods Pro’yu sıfırlamak için:

  1. Adım: Pilini kontrol edin. 

AirPod’larınızı arkadaki düğmeyi basılı tutarak sıfırlamayı denediyseniz ve kutunun içinde yanıp sönen bir ışık görmüyorsanız, bunun nedeni büyük olasılıkla şarjının olmamasıdır.

  1. Adım: Kutunun arkasındaki düğmeyi bulun

AirPods şarj kutusunun arkasındaki küçük düğme, AirPod’ları sıfırlamanın en önemli kısmında yer alır. Düğmeye 15 saniye basılı tutun ve kasanın üzerindeki led ışığın beyazdan kehribar rengine dönmesini bekleyin. 

Bu adımı yaparken kulaklığınızı, eşleşmesini kaldırmaya çalıştığınız telefondan uzak tutun. 

  1. Adım: Bunları cihazınızla eşleyin

AirPod’lar sıfırlandığına göre, şimdi onları yeni bir iOS cihazıyla senkronize etme zamanı. Bunun için tek yapmanız gereken, iki cihazı birbirine yakın tutmak. Eğer bir Apple cihazı kullanıyorsanız hemen bağlanabilmeniz gerekir. 

Eğer Android kullanıcısıysanız, Ayarlar > Bağlantılar > Bluetooth’a gidin. Ve ardından Bluetooth ile bağlayın. 

  1. Adım: AirPod’ların adını değiştirin (İsteğe bağlı)

AirPod’larınızı sıfırladıysanız ancak cihazınız inatla eski adlarını hafızasında tutuyorsa, bunu Ayarlar > Bluetooth’a giderek değiştirmeniz ve ardından AirPod’ların yanındaki bilgi (‘i’) düğmesine tıklayarak ismi değiştirmeniz gerekir. 

AirPods Max’ı sıfırlamak için:

Apple’ın ilk kulak üstü kulaklığı olan AirPods Max’ı sıfırlamak oldukça basit. Önce, AirPods Max’ınızı birkaç dakika şarj ettiğinizden emin olun. 

Ardından, led kehribar renginde yanıp sönene kadar gürültü kontrol düğmesini Digital Crown’u basılı tutun. 

AirPods Max’i fabrika ayarlarına sıfırlamak ve bunları iCloud hesabınızdan kaldırmak istiyorsanız yine aynısını yapın. Ancak ledin yanıp sönen sarıdan beyaza dönmesini bekleyin. 

OKUYUN  WhatsApp mesajları nasıl planlanır?