Dünyanın ilk 3 nanometrelik çipi geliyor! Samsung tarihi açıkladı Dünyanın ilk 3 nanometrelik çipi geliyor! Samsung tarihi açıkladı

2020 yılı, yaşanan yüksek performans artışıyla oyuncuları cezbeden yeni donanımların duyurulduğu bir yıl. Bu nedenle, aslında donanım dünyası için en güzel yıllardan biri olması gerekiyor. Fakat buna rağmen içerisinde bulunduğumuz tablo ekran kartı kıtlığı. 

Oyuncuları tedirgin eden ve bu durumun daha da pekişmesini sağlayan ise firmaların kendi ana kitlesini unutarak kendilerine daha fazla gelir getiren alıcılara yönelmeleri. 

MSI’dan oyuncuları üzen dizüstü paylaşımı

Zotac, çevreye verdiği zararı tartışan kripto para birimlerinin madenciliğini teşvik ettikten ve bunları üstüne işaretledikten sonra, MSI geçtiğimiz birkaç hafta içinde karavana katıldı. Şirketin yayınladığı son blog gönderisinde, GE76 Raider (piyasadaki sınırlı sayıdaki RTX 3080 Max-Pli oyuncu dizüstü bilgisayarlarından biri) kullanmanın kripto para biriminin faydalarından kısaca bahsetti. Bir aylık deneme süresiyle ilgili ilk yazıda DaggerHshimoto algoritmasıyla NicaHash yazılı üzerinden 52.8 MH/s kazdığı görülen mobil RTX 3080 bu haliyle masaüstü RTX 3070 seviyesinde.