God of War Ragnarök PC'ye geliyor! God of War Ragnarök PC'ye geliyor!

Dungeons & Dragons, bu baharda çıkacak olan yeni bir ek paketle Minecraft'a geliyor. Wizards of the Coast ve Mojang Salı günü gerçekleştirdiği bir Dungeons & Dragons (D&D) tanıtımı sırasında Minecraft'ın yeni ek paketini tanıttı. Klasik D&D karakterleri ve 'Unutulmuş Diyarlar' olarak nitelendirilen yerleri keşfedebilecek olan oyuncular,  bu ek paket ile, mimikler, ejderhalar, slime'lar gibi canavarlarla savaşabilecekler.

minecraft (1)-3

Minecraft için hikaye odaklı olan Dungeons & Dragons DLC'si, her D&D macerasında olduğu gibi bir masada başlayacak, oyuncular Candlekeep ve Icewind Dale gibi yerlere yola çıkmadan önce karakter sınıflarını ve istatistiklerini seçecek.

minecraft (3)-1

Mojang ve Everbloom Games'in "D&D dünyasına bloklu yaklaşımı", oyuncuların bir paladin, barbar, sihirbaz veya haydut olarak karakterler oluşturmalarına izin verecek ve özel bir dövüş sistemine sahip olacak. Oyuncular, Minecraft'ın aksiyon RPG versiyonunda büyü becerilerden yararlanabilecek ve karakterlerinin istatistiklerini etkileyen teçhizatlar kullanabilecek. Oyuncular, Dungeons & Dragons DLC'si ile ilk yaklaşık 10 saatlik anlatı odaklı oyun bekleyebilirler.

minecraft (5)-1

Minecraft, Android, iOS, Linux, Mac, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One ve Xbox Series X dahil olmak üzere neredeyse tüm modern platformlarda kullanılabilir. D&D ek paketinin ne zaman yayınlanacağı ise henüz belli değil.

Editör: Enes Sapmaz