Bugünden itibaren, Microsoft hesapları aracılığıyla sohbet robotuna erişimi olanlar, hizmeti Android ve iOS için Edge ve Bing mobil uygulamalarından erişebilecekler. Edge mobil uygulamasında, sohbet robotunu ana sayfadan başlatabilirsiniz.

yapay zeka binng (2)-1

xAI, Grok'un görüntü işleyebilen yeni model yapay zekasını tanıttı! xAI, Grok'un görüntü işleyebilen yeni model yapay zekasını tanıttı!

Bunun da ötesinde, Skype'ta da sohbet robotunu kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanıcılar uygulama üzerinden yapay zeka robotu ile bire bir sohbet edebilir veya onu bir grup sohbetine ekleyebilir. Ayırca bilgileri 100'den fazla dil arasında da çevirebilir.

Bing'in yapay zeka robotunu kullanmanın başka bir yolu daha var. Microsoft, hem mobil hem de masaüstünde ses kontrolü ekledi. Bu durum, Microsoft'un yıllarca ses asistanı olan Cortana için son günlerin yakında olduğunun habercisi olabilir.

yapay zeka binng (3)

Bunun yanı sıra Microsoft, sohbet robotunu Teams gibi diğer uygulamalara da getirebileceğini belirtiyor. Ayrıca şirket, daha fazla insanın eline geçmesinden önce sohbet robotunda bir dizi ince ayar yapıldığını söyledi.

Editör: Enes Sapmaz