HTC akıllı telefon pazarında yeni modeli Desire 22 Pro ile yeniden yükselişe geçmek istiyor. Metaverse odaklı olarak tanıtılan HTC Desire 22 Pro, HTC’nin Live Flow VR başlığıyla tam uyumlu olacak. Akıllı telefon pazarında yerini kaybeden ve uzun yıllardır rekabetçi bir amiral gemisi telefonu piyasaya sürmeyen HTC, geçen yılki HTC Desire 21 Pro’nun devamı niteliğinde olan HTC Desire 22 Pro’yu tanıttı. Şirkete göre cihaz, metaverse’ten yararlanmaya yönelik bir girişim. Telefonun metaverse’e yönelik işlevselliği için birkaç özelliğe sahip. HTC’nin yakın zamanda duyurulan Vive Flow VR başlığı için “mükemmel bir arkadaş” şeklinde duyurulan telefon, HTC’nin metaverse’i Viverse’e erişmek için kullanılabiliyor.  Bahsi geçen VR başlık aslında tüm Android telefonlarla kullanılabilecek bir şekilde tasarlandı. Bu nedenle HTC Desire 22 Pro’nun diğer Android telefonlarda bulunmayan ne gibi ekstra özellikler sunacağı tam olarak net değil. HTC’nin Tayvan hesabı, telefonun kripto varlıkları yönetmek için bir dijital cüzdana sahip olduğunu ve ücretsiz bir NFT ile birlikte geldiğini açıkladı. Yani sadece metaverse değil NFT odaklı bazı özellikler de içereceğini görebiliyoruz. Buna rağmen cihazın İngiltere sitesinde yer alan bilgiler arasında kripto para cüzdanı ve NFT özelliklerinden bahsedilmemiş. Bu bağlamda cihazın özelliklerinin pazara göre değişiklik göstereceğini tahmin edebiliyoruz.

HTC Desire 22 Pro teknik özellikler

Cihazın özelliklerine baktığımızda orta seviye bir akıllı telefon görüyoruz. 120Hz yenileme hızına sahip 6.6 inç 1080p ekrana sahip. Ekranın sol üst kısmında 32 megapiksellik seline kamerası içeren bir çentik bulunuyor. Arkada ise üçlü kamera sistemi mevcut. Bunlar: 64 megapiksel ana kamera, 13 megapiksel ultra geniş kamera ve 5 megapiksel derinlik sensörü olarak karşımıza çıkıyor. https://twitter.com/htc/status/1541678095870164995 8 GB RAM ile gelen cihaz 128 GB depolama alanına ve 4.520 mAh pile sahip. Cihaz gücünü ise Snapdragon 695 işlemciden alıyor. Kablosuz şarj ve ters kablosuz şarjı destekleyen telefon Android 12 ile kutudan çıkacak. Toza ve suya karşı dayanıklılık sertifikası IP67’ye de sahip olan telefon siyah ve altın rengi seçenekleriyle kullanıcılara sunulacak.

HTC Desire 22 Pro fiyatı

HTC Desire 22 Pro, İngiltere’de 399 pound fiyat etiketiyle listelendi ve 1 Ağustos’ta satışa çıkacak. Bir dönem akıllı telefon pazarında üst sıralara oynayan HTC, şu sıralarda o kadar az telefon satıyor ki telefon pazar payı listelerinde kayıtlara bile geçemiyor.