Ray-Ban, Eylül 2021'deki lansmanından Şubat 2023'e kadar yaklaşık 300.000 gözlük sattı. Ancak şirketin zayıf bağlantı ve pil ömrü gibi sorunlar nedeniyle sadece 27.000 aylık aktif kullanıcıya sahip olduğu belirtiliyor. Bu durum, ürünün satış başarısını olumsuz etkilemiş gibi görünüyor ve Meta'nın Reality Labs bölümünün 2023'ün ilk yarısında neredeyse 8 milyon dolarlık bir kayıp yaşadığı ifade ediliyor.

rayban

Opera, tarayıcısına yapay zeka müjdesini verdi! Opera, tarayıcısına yapay zeka müjdesini verdi!

Bununla birlikte, Meta yeni nesil Ray-Ban Hikayeleri adıyla akıllı güneş gözlüklerini sonbaharda veya ilkbaharda piyasaya sürecek. Yeni gözlüklerin daha iyi pil ömrü ve kamera özelliklerine sahip olacağı ve mevcut üç modelden daha fazlasında bulunacağı belirtiliyor. Ancak henüz yeni sürümün fiyatlandırmasıyla ilgili bilgi verilmedi.

Bir teknoloji şirketi için bazı ürünlerin başarısız olması normaldir ve her zaman beklenen talebi karşılamayabilirler. Meta'nın yeni nesil Ray-Ban Hikayeleri ile daha iyi bir performans elde etmeyi hedeflediği görülüyor. Ancak pazardaki rekabetin de göz önünde bulundurulması gerektiğini belirtmek önemlidir. Yine de yeni ürünlerin kullanıcıların taleplerini karşılaması ve şirketin elde tutma sürekliliği konusunda güven telkin etmesi önemli bir nokta olarak öne çıkıyor.

Editör: Enes Sapmaz