Mastercard, yeni tanıttığı ödeme yöntemiyle, kullanıcıların gülümseyerek ya da el sallayarak ödeme yapabilmesini sağlıyor. NFC popülerleşmesi sayesinde standart ödeme yöntemlerinin...

Düşük sistemli bilgisayarlarda oynayabileceğiniz 5 harika oyun! Düşük sistemli bilgisayarlarda oynayabileceğiniz 5 harika oyun!
Mastercard, yeni tanıttığı ödeme yöntemiyle, kullanıcıların gülümseyerek ya da el sallayarak ödeme yapabilmesini sağlıyor. NFC popülerleşmesi sayesinde standart ödeme yöntemlerinin giderek daha az kullanılması süreci, bizlere Google Pay, Apple Pay gibi birçok farklı ödeme şekli sundu. Bu ödeme yöntemlerine bir yenisini daha ekleyen Mastercard, parmak iziyle ya da yüz tanımayla ödeme yöntemlerine rakip oldu.

Yüzünüz ile ödeme yapın

Biometric Checkout Program'ını duyuran Mastercard'ın yeni programı ile ödeme yaparken tek ihtiyacınız olan şey yüzünüz olacak. Biyometrik verilerle çalışan bu yöntemde, üye olunduktan sonra kullanıcılar, desteklenen mağazalarda kameraya bakıp gülümseyerek veya el sallayarak ödeme yapabilecek. Mastercard; yeni ödeme yönteminin kullanıcılara hızlı ve güvenli bir ödeme sunacağını, mağazalara ise daha hızlı işlemler ve kısa sıralar sunacağını belirtiyor. Ayrıca program, öneriler ile kullanıcılara daha kişisel bir alışveriş deneyimi sunacak. Mastercard'ın yeni ödeme yöntemi şu an için test aşamasında olduğu için sadece Brezilya'daki 5 süpermarkette çalışıyor. Şirket, yeni programı uluslararası olarak kullanıma sunmayı planlıyor. Mastercard; NEC, Payface, Aurus, PaybyFace, PopID ve Fujitsu Limited ile çalışarak sistemi genişletmek istiyor.