Yakın zamanda sosyal medyada yayınlanan bir videoda, Boston Dynamics'in robotu Spot'a benzeyen bir robot köpeğin makineli tüfekle donatılmış olarak ateş ettiği görülüyor. 

Hırsız koala, 3.800 dolar değerinde bitki çaldı! Hırsız koala, 3.800 dolar değerinde bitki çaldı!

Rus bir vatandaşın makineli tüfek eklediği bu robot, AliExpress üzerinde yaklaşık 3.000 dolar karşılığında satılan Unitree Yushu robot köpeğine benziyor. Boston Dynamics, robotlarını silah olarak kullanmak isteyen insanlara satmayacaklarını daha önce açıkça belirtmişti. 

2022-07-21 16_07_20-Window

Bu nedenle, insanlar deney yapmak için daha ucuz taklitlere yönelmiş görünüyor. Silahlı robotun görüntüleri ilk olarak 22 Mart 2022'de Alexander Atamov'un " Skynet " adını verdiği YouTube hesabında göründü.

Atamov, Moskova, Rusya'da yaşıyor. Köpeğin yanlarına bir Rus bayrağını ve bir kurt başını cırt cırtla tutturduğunu görüyoruz. Sırtına takılan silah, AK-74'ten türetilmiş bir hafif makineli tüfek olan Rus PP-19 Vityaz gibi görünüyor. Atamov, bu tür robotları silahlarla donatan ilk kişi değil; savunma müteahhidi Ghost Robotics , geçen yılın sonlarında keskin nişancı tüfeğine benzer bir silahla donatılmış kendi robot köpeğini sergilemişti

Editör: Burak Karahan