NBA yıldızı LeBron James, mavi onay işareti için Twitter'a para ödemeyeceğini açıkladı. NBA tarihinin 38 yaşındaki en skorer oyuncusu, attığı tweet'te, "Sanırım mavi tikim yakında gidecek çünkü beni bilenler 5 dolar ödemeyeceğimi bilir" dedi.

Teknoloji milyarderi Elon Musk'ın sahibi olduğu sosyal medya platformu, bir süre önce Twitter Blue aboneliğiyle mavi onay işareti alınmasına karar vermişti. Ayrıca eski mavi tiklerin 1 Nisan itibarıyla kaldırılacağı duyurulmuştu.

2023-04-02 11_51_34-LeBron James mavi tik için Twitter'a rest çekti _ NTV

Mavi tiki önceden almış kişilerin hesabında "Bu, eski bir onaylanmış hesap. Dikkate değer olabilir veya olmayabilir" ifadesi kullanılıyor.

Los Angeles Lakers basketbol takımı yıldızı James 5 dolar dese de bu hizmet ABD'deki kullanıcılara 8 dolar karşılığında sunuluyor.

Threads'in yeni özelliği ortaya çıktı: Gerçek zamanlı arama! Threads'in yeni özelliği ortaya çıktı: Gerçek zamanlı arama!

Türkiye'deki kullanıcılara da açılan Twitter Blue, iOS sürümünde aylık 209 TL ve yıllık 2 bin 199 TL, Web sürümündeyse aylık 150 ve yıllık 1569 TL'yle kullanıcılara sunuldu.

2023-04-02 11_51_57-Megabayt (@megabaythaber) _ Twitter

Mavi onay işareti James'in hesabında hala duruyor. ABC News ise tiklerin aşamalı şekilde kaldırılmaya başladığını bildirdi.

1 milyar dolar serveti olduğu bilinen James, tutumluluğuyla tanınıyor. 2017'de, o dönemki takım arkadaşı Dwyane Wade'in kendisi hakkında ucuza kaçtığı yorumuyla ilgili şöyle konuşmuştu:

"Çok çok feci şekilde doğru. Cep telefonu internetini yurt dışında kullanma özelliğini açmadım. Uygulama satın almıyorum."

Editör: Burak Karahan