Steam'in en son Beta sürümü, yeni bir "Remote Play Together" özelliğinin test edilmesine izin veriyor. Bu özelliğin kararlı sürümü ile oyuncular, arkadaşları olmayan kişileri Steam'de oyun oynamaya davet edebilirler. Bu durum, paylaşılacak bir bağlantı ile sağlanacak.

Valve, dünyanın en popüler çevrimiçi oyun platformu olarak kullanılabilecek yeni bir Steam sürümü yayınladı. Yeni "Remote Play Together" özelliğinin yakın gelecekte uygulamaya gireceğini belirten bu sürüm yayınlandı. Bu özelliğin kararlı sürüme getirilmesiyle, oyuncu büyük kısıtlamalardan sıyrılmış olacak. Steam, "Remote Play Together" özelliğini hesapta eklenmiş olan arkadaşların bir oyunu yalnızca bir tarafın hesabında olsa bile ortak olarak oynayabilmelerine imkan tanıyor. Ancak Valve geliştiricileri, kullanıcıların yeni sürümle birlikte artık arkadaş olma zorunluluğunu ortadan kaldırdı. Bu sayede oyun severler, arkadaşının kütüphanesindeki arkadaşı ile oynamak istediği oyun için bir hesap açmak zorunda kalmayacaktır.

Yeni özellik şu anda sadece bir oyuncuya izin veriyor

En son Steam sürümü Beta'da görünen özelliklerin şu anda bazı sınırlamaları var. Bu durumda, Beta sürümünde yeni "Remote Play Together" kullanılırken, yalnızca Steam arkadaşı olarak eklenmemiş bir oyuncuyu birlikte oynamaya davet edebilirler. Ancak, bu özelliğin kararlı sürümü ile bu tür kısıtlamaların ortadan kalkacağı düşünülebilir. Ek olarak, harici arkadaşları davet ederken, oyuncular arkadaşlarını normal şekilde Steam'e davet etmeye devam edebilecekler. Oyuncular, Remote Play Together'ın mevcut sürümünü sadece birkaç fare tıklamasıyla kullanabilirler. Yeni nesil fonksiyonlarda bu durum pek değişmeyecektir. Oyuncular, birlikte oynamak istedikleri oyun için bir bağlantı oluşturacak ve arkadaşlarını davet etmek için bağlantı sağlayacaktır. "Steam Link" uygulamasını cihazına yükleyen herhangi bir kullanıcı, oyuna hızlı bir şekilde katılmak için bu bağlantıyı da kullanacaktır. Söz konusu özellik birçok Steam kullanıcısını tatmin edecek gibi görünüyor.