Mark Zuckerberg, Instagram'ın genişletilmiş NFT desteğini vurgulamaya devam ediyor. Son olarak şirketin kurucusu ve CEO'su olan Zuckerberg, özel yapım 1992 Little League beyzbol kartının yakında satışa sunulacağını duyurdu. Ayrıca anlaşmanın bir parçası olarak Instagram'ında NFT dünyasına dahil olduğunu söylemek için platformda genişletilmiş NFT desteğini duyurma fırsatını yakaladı.

instagram mark zuckerberg nft (2)

Ancak Mark Zuckerberg, bu NFT kartını kendisi yaptırmadı. Paylaştığı bir gönderisinde açıkladığı üzere bu kart, onu saklayan bir kamp danışmanı için özel olarak yapılmış bir Zuckerberg NFT'sidir. Ayrıca dijital blok zinciri makbuzuna ek olarak gerçek bir koleksiyon olarak satışa sunulacak.

Instagram, NFT özelliğini 100'den fazla ülkede kullanıma sunacak

Mayıs ayındaki bir test lansmanından sonra Instagram, NFT özelliklerini Afrika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Amerika'da 100'den fazla ülkeye genişletiyor.

instagram mark zuckerberg nft (1)-2

Yeni özellikle Instagram kullanıcıları, NFT'leri özet akışlarına ve mesajlarına ve ayrıca Hikayelerdeki artırılmış gerçeklik çıkartmalarına dahil edebilecek. Ayrıca NFT yaratıcıları ve koleksiyoncuları, atıf için otomatik olarak platformda etiketlenebilecek. Henüz Instagram'da NFT alıp satamazsınız, ancak Meta bu gibi bir dijital pazar üzerinde çalıştığını şiddetle ima etti.

Instagram bugün itibariyle Rainbow, MetaMask ve Trust Wallet'a ek olarak Coinbase ve Dapper'ın üçüncü taraf cüzdanlarını da desteklemeye başladı. Hatta Ethereum ve Polygon blok zincirlerinin yanı sıra Flow'u da destekleyecek.instagram mark zuckerberg nft (1)-1

Mac kullanıcılarına müjde! WhatsApp'ın bu yeni özelliğini çok seveceksiniz! Mac kullanıcılarına müjde! WhatsApp'ın bu yeni özelliğini çok seveceksiniz!

Meta CEO'su Mark Zuckerberg, NFT özelliğinin genişletmesini bir Instagram gönderisinde duyurdu. Çocukken kendi yaptığı beyzbol kartının fotoğraflarını da ekledi.