KFC ve Cooler Master işbirliğiyle üretilen oyun konsolu görenleri şaşkına çeviriyor. KFC kovası şeklinde üretilen konsolun tek özelliği kova görünümü değil. KFC, oyun konsollarının ısınma problemi...

KFC ve Cooler Master işbirliğiyle üretilen oyun konsolu görenleri şaşkına çeviriyor. KFC kovası şeklinde üretilen konsolun tek özelliği kova görünümü değil. KFC, oyun konsollarının ısınma problemine de esprili bir dille yaklaşıyor.

Geçtiğimiz günlerde KFCGaming hesabından yapılan duyuruda, konsol savaşları bitiyor denilerek “KFConsole oyun bilgisayarı tanıtıldı. KFC’nin hepimizin bildiği kova tasarımına benzetilmeye çalışılan oyun bilgisayarının özellikleri ise hayli iddialı. Intel Nuc9 Extreme Compute Element ile güç bulan KFConsole, özgün tasarımıyla dikkat çektiği kadar üzerinde yer alan tavuk ısıtıcı ile de hayli dikkat çekiyor. Oyun konsollarındaki ısınma problemine selam gönderen KFConsole, fan çıkışlarını tavuk ısıtmak için kullanın diyor ? Bu sayede hem oyun oynayabilir hem de yemeğinizin soğumasını önlemiş olursunuz.

Viral mi gerçek mi?

Büyük bir viral olarak görülen KFConsole, eğer üretilirse çok ses getireceği bir gerçek. Cooler Master’ın KFConsole gibi olmasa da kompakt tasarımları zaten var. Dolayısıyla KFConsole troll bir çalışma dememiz mümkün değil. Üstelik KFConsole sayfasında özelliklierin dahi belirtilmiş olması, beklenen seviyede ilgi görmesi halinde, bu konsolun üretilebileceğinin bir mesajını veriyor. NVIDIA ekran kartı kullanılacak olan üründe hangi modelin yer alacağı bilgisi yer almıyor. Vaat edilen özelliklere bakarsak eğer, 4K görüntü kalitesi, 240Hz çıkış ve her oyun için 240 FPS destekleyeceğini söyleyen KFConsole, odukça güçlü bir ekran kartıyla gelir ? VR desteği de bulunacak olan KFConsole, Ray Tracing özelliğini de beraberinde getiriyor. Bu cihazın alameti farikası, ızgara benzeyen tavuk ısıtıcısı. ZAen işin içinde KFC olduktan sonra bunu beklemek şaşırtıcı değil. Hemen belirtelim. Bilgisayarınız üzerinde buraya gelen ısıyı ayarlayabileceksiniz. Yani çok soğuk bir havada eğer tavuklar ısınmıyorsa, hemen ısıtıcıdan ayarlayın. Ya da tavuklarınızı biraz soğuduktan sonra mı yemeyi seviyorsunuz, ısıtıcının gücünü azaltın. Bunların hepsi KFConsole üzerinde mümkün olacak.

KFConsole fiyatı ne kadar?

KFConsole için tanıtım sitesi dışında herhangi bir bilgi yer almıyor. KFConsole’dan farklı olarak benzer donanım seviyesinde gelen cihazların 3 bin 100 dolar olduğunu hatırlatalım. Bu cihazın ülkemizde satılması durumunda 23 bin 716 TL yalnızca vergisiz fiyatı olabilir. Vergileri de üstüne eklediğimizde servet değerinde olabilir. Eğer sayıları oldukça az olan tavuk çiftliği sahiplerinden biriyseniz ve paranız da varsa, bu cihazı almayı düşünebilirsiniz ?