DC Comics'in korku çizgi romanından beyaz perdeye uyarlanan ve çok sevilen hikaye Constantine, ikinci filmiyle geri dönüyor. 2005 yılında çıkan ve Keanu Reeves'in başrolünde oynadığı Constantine için yıllardır birçok sinemasever bir devam filmi istiyordu. Devam filmi, Reeves'i, bu hafta tüm haberlerde yer alan orijinal yönetmen Francis Lawrence ile yeniden bir araya getirecek. 

Gişe rekorları kıran yıldız, ilk filmden sonra “Açlık Oyunları” serisini devralmasıyla tanınan orijinal yönetmen Francis Lawrence son dönemde bir biyografik film üzerinde çalışıyordu. Daniel Cerone ve David S. Goyer tarafından yaratılan bir NBC dizisi de çekilen Constantine, son dönemde tekrar popüler olmuştu.

MCDCONS_WB001

The Witcher hayranlarına müjde! 3. sezonun çıkış tarihi belli oldu! The Witcher hayranlarına müjde! 3. sezonun çıkış tarihi belli oldu!

DC çizgi romanlarından uyarlanan John Constantine, iyilik ve kötülük arasındaki savaşın terazisini kendi lehine çevirmeye çalışan bir şeytan kovucudur. Sıradan insanları etkileyen iblisleri ve melekleri görebilen Constantine, her iblisi cehenneme göndermeye ve böylece cennetteki yerini sağlamlaştırmaya çalışır. Neden mi? Çünkü “Mahkumların yarısının sizin tarafınızdan oraya konduğu bir hapishaneye mahkum edilseydiniz ne yapardınız? " 

Bu devam filmi, özellikle Reeves ve Lawrence'ın Comic-Con'da katıldığı 15 yıllık büyük birleşmeden sonra, hayranlar arasında uzun zamandır fısıldanıyordu. Artı, yıldızın kendisi de Los Angeles sokaklarında şiddetlenen kutsal savaşa geri dönmekle ilgilendiğini açıkça dile getirdi. Reeves, Variety'ye "O dünyayı çok sevdim. O karakteri seviyorum." açıklamasını yapmıştı.

Yeni filmin çıkış tarihi veya kadroyla ilgili henüz bilgi yok. Detaylar geldikçe sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.