ABD'de düzenlenen Intel Innovation etkinliği sırasında en çok beklenen ürünler Intel'in 13. nesil işlemcileri ve Arc ekran kartları olsa da, izleyicileri en çok şaşrıtan ürün Intel ve Samsung ortaklığında geliştirilen dünyanın ilk 'kaydırılabilir' PC prototipi oldu.

28092022193626393-1

Android telefonlara Windows 11 bağlantısı geliyor! Bu sayede internet bağlantısı direkt paylaşılabilecek Android telefonlara Windows 11 bağlantısı geliyor! Bu sayede internet bağlantısı direkt paylaşılabilecek

Intel CEO’su Pat Gelsinger ve Samsung Display CEO’su JS Choi tarafından sergilenen kaydırılabilir ekranlı PC prototipi, taşınabilir bilgisayarların gelecekteki halini gözler önüne seriyor diyebiliriz. 13 inçlik bir tablet boyutundaki cihazla sahneye çıkan pat Gelsinger, ekranı kenarından tutup çekeren bu 13 inçlik OLED ekranı 17 içnlik bir ekrana dönüştürdü.

O görüntüleri aşağıdan izleyebilirsiniz:

Samsung'un katlanılabilri ekranları akıllı telefonlar ile son kullanıcıya sunmasıyla yeni ekran teknolojilerini de görmeye başlıyoruz. Intel'in etkinliği sırasında  ''Bilgisayarlar için dünyanın ilk 17 inçlik kaydırılabilir ekranını duyuruyoruz'' açıklamasında bulunan Samsung CEO'su JS Choi,  yeni cihazın daha büyük bir ekran ve taşınabilirlilik için çeşitli ihtiyaçları da karşılayacağını belirtti.

Henüz prototip aşamasında olan ve tanıtılan bu cihazın teknik detayları bilinmiyor. Ekranın çözünürlüğü, en boy oranı, parlaklığı ve diğer özellikleri açıklanmadı. 

Bu teknolojiyi hayatımızda görmek için muhtemelen daha uzun bir süre beklememiz gerekecek.