Yılbaşı heyecanı yaşamaya başladığımız şu günlerde kar görmek hepimizin hayali. 2020 yılı, Koronavirüs pandemisinin yanı sıra, bu zamana kadar yaşanmış en sıcak yılların başında geliyor. İstanbul’...

Temmuz ayı PlayStation Plus Essential oyunları açıklandı! Temmuz ayı PlayStation Plus Essential oyunları açıklandı!

Yılbaşı heyecanı yaşamaya başladığımız şu günlerde kar görmek hepimizin hayali. 2020 yılı, Koronavirüs pandemisinin yanı sıra, bu zamana kadar yaşanmış en sıcak yılların başında geliyor. İstanbul’da bırakın kar yağmayı, yağmur dahi yağmıyor. Peki içimizdeki kar özlemini nasıl dindirebiliriz... Tabii ki birbirinden şahane oyunlar ile. İşte sizler için derlediğimiz o oyunlar....

Red Dead Redemption 2

2018 yılında piyasaya sürüldüğü günden beri oyuncular arasında gerçek bir fenomen haline gelen RDR2’nin karlı bölümleri içinizi donduracak cinsten. Oyun başında bizi karlı havayla karşılayan RDR’yi yılın bu zamanı oynamak isteyebilirsiniz. Halihazırda PS Store’da da indirimde olan RDR2’nin Ultimate Edition sürümüne 234 TL gibi bir fiyata sahip olabilirsiniz. Rockstar Games’in rekorlar kıran oyununu PC tarafında oynamak isteyenler ise oyunun standart sürümü için 200 TL’yi gözden çıkarmak zorunda. Utimate Edition sürümünün 270 TL’ye satıldığını da belirtelim.

Snowrunner

Daha oyunun isminde dahi bizi karla karşılayan Snowrunner oyununda iliklerinize kadar işleyecek bir kar deneyimi sizi bekliyor. Alaska’nın zorlu yollarında off-road araçları ile teslimatlyaptığımız snowrunner 2020 yılının eğlenceli oyunlarından birisi. Eleştirmenlerden tam not almayı başaran SNowrunner PS4 ve PC tarafında oynayabilirsiniz. Epic Games tarafından 160 TL’ye satılan oyunu alarak kendinizi karlı yollara vurabilirsiniz.

SSX serisi

Electronic Arts tarafından yayınlanan SSX serisinin her oyunu gerçek bir fenomen haline geldi. Karlı oyunseverler için kaçırılmayacak bir oyun serisi olan SSX ile snowboard’unuzla muhteşem bir açık dünyayı keşfedebilirsiniz. 2001 yılında ilk oyunu çıkan serinin halihazırda yeni bir oyunu bulunmuyor. Ancak isterseniz PC tarafında SSX’in önceki oyunlarına göz atabilirsiniz. Mirosoft Store’da 14 dolar fiyat etiketine sahip olan SSX ile kar özlemini dindirebilirsiniz. Serinin bir diğer oyunu SSX 3’ün fiyatı ise 30 TL.

Lost-Planet

Xbox 360’ın çıkış tarihiyle hemen hemen aynı günlerde çıkan Lost Planet Capcom yapımı bir oyun. Karlı hava tutkunlarına  harika bir haberimiz var: Lost Planet tamamıyla karlı bir evrende einşa edilen oyun. PC tarafında Steam üzerinden hala satışta olan Lost Planet’in Extreme Conditon sürümünü satın almak isterseniz fiyatı 41 TL.

The Last of Us Part 2

The Last of Us tutkunları karlı temaya uzak değil. Serinin ilk oyununda da karlı bölümler vardı. Thg Game Awards’ta ödül üstüne ödül toplayan The Last of Us Part 2’ninsevimli bir kartopu savaşına da izin verdiğini biliyor muydunuz?  Playstation Exclusive olarak gelerek oyunun kutulu versiyonunu almak istediğinizde ödemeniz gereken miktar 499 TL. Türkçe alt yazı desteğiyle bu oyundan daha da keyif alacağınıza inanıyoruz.

The Division

Evet, The Division yani serinin ikinci oyunu değil, ilk oyunu. The Division 2 elbette çok daha iyi bir oyun. Ancak karlı havalarda oynamak istediğimiz esas oyun The Division. Çatışmadan uzakta kalıp yalnızca şehri izlemek isteyebileceğiniz kar ayrıntılarını dahi barındıran oyunu yılın bu zamanı oynamak keyifli olabilir. Alışveriş sitelerinden oldukça uygun fiyata alabileceğiniz oyun yaklaşık 20-30 TL aralığında satılıyor.

Star Wars: Battlefront 2

Star Wars serisi gerçekten çağ atlamayı başardı. Görüntü kalitesi, oynanıştaki iyileştirmeler sayesinde en çok oynanan oyunlardan birisi. Star Wars BattleFront 2de yer alan Hoth haritasıyla karlı havada çatışma keyfini en üst düzeyde yaşayabilirsiniz. Oyun belki görüntü kalitesi olarak sizi tatmin etmeyebilir. Ancak yine de tercih edilebilecek bir noktada.

Counter Strike 1.6: Iceworld

Çocukluğumuzun oyunu Counter Strike 1.6’daki Iceworld’e bu listede yer vermemek hata olurdu. İnternet kafelerde saatlerce ölüm maçı yaptığımız oyundaki kaos ortamının yanı sıra, karlı havadaki çatışma da hepimizin hoşuna gidiyordu.