Google bu Ağustos ayının başında, Duo görüntülü sohbet uygulamasının markasını Meet olarak tek bir çatı altında birleştirme kararı aldı. Ancak görünüşe göre tüm kullanıcılar Duo'nun ani uygulama değişikliğinden memnun kalmadılar. Android için Meet uygulamasının en son güncellemesiyle Google, orijinal Duo simgesini ve adını uygulama başlatıcıda görünen ayrı bir kısayol olarak geri getirdi. Artık Duo'ya dokunulduğunda Google Meet açılacak. Yani artık aynı uygulamaya erişmenin iki ayrı yolu var.

google duo google meet (4)

Google, Meet planlarına sadık kalmadı

Google, 9to5Google ve Droid Life'a, kullanıcıların Meet'i yeniden markalaşmadan önce yaptıkları gibi "Duo"yu arayarak başlatabilmeleri için bu hareketi kasıtlı olarak yaptığını söyledi. Ancak bunun bir yenilemeye geçiş sürecinde gerekli olması, hizmetler etrafında strateji konusunu yolunu kaybetmiş bir şirket davranışlarına işaret ediyor.

google duo google meet (3)

"Yazılım okusaydın" diyenlere Google'dan tokat niteliğinde cevap geldi! "Yazılım okusaydın" diyenlere Google'dan tokat niteliğinde cevap geldi!

Google Duo kullanıcılarının kafası karıştı

Duo kısayol geçişini kolaylaştırmak için yardımcı olabilecek bu adım, ancak aynı zamanda daha fazla kafa karışıklığına da kapı açıyor. Özellikle Google'un herkese "görüntülü görüşme ve toplantılar için tek uygulamamız olan Meet ismini ve simgesini arayın" olarak açıklaması kullanıcıların akıllarında soru işaretleri bırakmasına neden oldu.

google duo google meet (1)

YouTube, Spotify ve birçok oyun artık Google Meet'de

Google Duo mobil uygulamasını aşamalı olarak Google Meet uygulamasına dönüştüren teknoloji devi Google, paylaştığı yeni bir gönderi ile Meet'e canlı paylaşım özellikleri getireceğini kullanıcılarına duyurdu. Bu özellikler ile Meet üzerinden görüşme gerçekleştiren kullanıcılar, birlikte video izleyip, müzik dinleyebilecek, hatta ve hatta oyun oynayabilecek. Ayrıca sadece Meet kullanıcıları, YouTube'dan video izleyebilirken, Spotify'dan birlikte çalma listeleri oluşturabilecek. Bunun yanı sıra birlikte UNO! Mobile, Heads Up! veya Kahoot gibi oyunlar oynayabilecekler.

Ayrıca geçtiğimiz haftalarda Duo uygulamasında yayına alınan kullanıcı dostu özellikler, Duo'nun Meet'e dönüşmesiyle birlikte Meet uygulamasında da görünür olmaya başlayacak. Söz konusu güncellemenin Ağustos ayı boyunca devam edecek.