Yeni UFO görüntüleri internette viral oldu! Yeni UFO görüntüleri internette viral oldu!

Tüm dünyanın ve Türkiye'nin en popüler müzik ve podcast platformu olan Spotify hakkında soruşturma başlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı çalma listelerinin CİMER'e şikayet edilmesinin ardından Spotify hakkında soruşturma başlattı.

Spotify’da bulunan bazı kullanıcıların oluşturduğu çalma listeleri nedeniyle başlatılan soruşturmada, listelerin  ‘dini değerleri aşağılama’ ve ‘devlet büyüklerine hakaret’ içeren isimler içerdiği aktarıldı.

spotify-dunyada-ve-turkiyede-2021-yazinin-en-cok-dinlenen-sarki-ve-podcastlerini-acikladi-987678.jpg

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, hazırlanan listelerin Spotify’ın onayından geçtiği belirtilirken, din ve devlet insanlarını içeren bu listeler arasında ‘Hz. Muhammed’in devesiyle yanlarken dinledikleri’, ‘Allah’ın Hz. Adem’i cennetten kovarken dinlediği şarkılar’, 'Allah'ın telefon zil sesi', Hz. Ali'nin makas atarken dinlediği şarkılar', 'Recep Tayyip Erdoğan'ın rakı içerken dinlediği şarkılar' gibi birçok listenin yer aldığı kaydedildi. CİMER’e yapılan şikayetlerin birinde de bir kişinin, Spotify platformunda Cumhurbaşkanı’na hakaret eden ve dini değerleri aşağılayan içeriklerin yer aldığını iddia ettiği bildirildi.

Son olarak başvuruyu yapan kişi, Spotify’ın vergi kaçırdığını ve devletin milyonlarca lira zarar etmesine neden olduğunu iddia etti. Bu iddiaları öne süren şikayetçinin, söylediklerinden dolayı can güvenliğinin tehlikede olacağını belirterek yardım talep ettiği de aktarıldı.