Dünyanın herhangi bir yerindeki en hızlı büyüyen mobil oyun şirketlerinin yanı sıra, bu yeni satın anlaşması Moon Active'in devam eden şirket genişlemesi ve portföyünü büyütmesine yardımcı olabilir. 2011 yılında kuruluşundan bu yana Moon Active, İsrail, Ukrayna, Litvanya, Polonya, Romanya ve Birleşik Krallık'taki ofisleriyle birlikte 2.000'den fazla çalışanla güçlü bir ekibe sahip.

Satın alma miktarı açıklanmadı, ancak anlaşmanın tahmini değeri 100 - 150 milyon dolar ve gelir tutarı yaklaşık 100 milyon dolar olacağı düşünülüyor .

Moon Active'in piyasadaki son derece başarılı oyunu Coin Master ilk olarak 2015'te piyasaya sürüldü ve 2021'de 1 milyar dolardan fazla gelir elde eden sekiz oyunundan biri oldu. Ayrıca Coin Master, Moon Active'e App Store'da, 'En İyi 50 Mobil Oyun Yapımcısı' arasında yer kazandırdı.

zen match-1

Good Job Games'in Zen Match'i bir yılı aşkın süre önce (Eylül 2021) kullanıma sunuldu ve şu anda günlük bir milyondan fazla aktif kullanıcısı var. Bununla bağlantılı olarak karo oyunlarda lider statüsü olarak Moon Active'in oyundaki potansiyel kullanıcı erişimi çok büyük olabilir.

Moon Active'in kurucusu ve CEO'su Samuel Albin, "Yetenekli Zen Match ekibiyle işbirliği yapmaktan gurur duyuyoruz ve bu harika ürünü büyütmek için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz" dedi.

"Mevcut oyunlarımızı büyütmeye, yeni oyunlar geliştirmeye, harika ürünler ve Zen Match gibi yetenekli ekipleri satın alarak portföyümüzü daha da genişletmeye devam ederken, bunlar Moon Active için çok heyecan verici zamanlar... İstanbul'da gelişen mobil oyun sektörünü bir süredir takip ediyoruz ve böyle inanılmaz yeteneklere sahip bir yerin parçası olduğumuz için çok mutluyuz."

Good Job Games'in kurucusu ve CEO'su İlker Ilıcalı, "Bu, Zen Match'in ve onu piyasadaki en iyi bağlantılı karo oyunları yapmak için çok çalışan yetenekli ekibinin büyümesi ve başarısı için harika bir fırsat." dedi.

EA, tüm dikkatini Battlefield serisine topladı! EA, tüm dikkatini Battlefield serisine topladı!

"Zen Match ekibinin başardığı her şeyden gurur duyuyoruz ve Moon Active'in gelişmeye devam etmeleri için onlara harika bir yuva sağlayacağından hiç şüphemiz yok. Good Job Games'te en kaliteli ürünler aracılığıyla oyuncularımız için eğlenceli ve unutulmaz deneyimler sunmaya odaklanmaya devam edeceğiz. ."

Kasım 2021'e kadar Moon Active, 5 milyar dolarlık bir değerlemeyle 300 milyon dolarlık bir ikincil finansman turunu tamamlayı başardı. Bu satın alma işlemlerinde Aream & Co., Good Job Games'e mali danışmanlıkta bulundu.