Apple, gelecek yıl iPhone 15'i piyasaya sürdüğünde mevcut "Pro Max" markasını "Ultra" ile değiştirerek yeni bir adlandırmaya gidebilir. Bu yeni değişiklik, iPhone 15'in USB-C dahil olmak üzere bazı "daha büyük değişiklikler" ile gelmesini bekleniyor.

Apple, ürün adlandırmasında değişikliğe gidecek

Pro Max adı ilk olarak 2019'da iPhone 11 ile ortaya çıkmıştı. Ayrıca Apple, bu ayın başlarında takma adıyla yeni Watch Ultra'yı piyasaya sürdü. Apple ayrıca iPhone 14 ile adlandırma şemasında küçük bir değişiklik yaptı ve görünüşte emekli olan “Plus” adını iPhone 14 Plus'la yeniden bünyesine geri getirdi.

iphone apple ios (2)-1

Yeni iPhone 15 (Ultra)'de USB-C girişi olacağı belirtildi

iPhone 14 henüz bir aylık bile değil, ancak iPhone 15 ile ilgili diğer söylentiler şimdiden ortalıkta dolaşmaya başladı. Tedarik zinciri analisti Ross Young, yeni Dynamic Island'ın yalnızca Pro ve Pro Max (veya Ultra) modellerinde değil, iPhone 15'in tüm modellerinde standart olarak gelebileceğini tahmin ediyor. iPhone 15'in ayrıca Apple'ın tescilli Lightning bağlantı noktası yerine USB-C ile getireceğine dair bazı söylentiler bulunuyor. Gurman, şirketin yeni özelliği AB'nin 2024 sonbaharına kadar tüm yeni telefonların USB-C bağlantı noktalarına sahip olmasını gerektiren bir yasayı uygulamadan önce test etmeye başladığını aktardı.

iphone ultra (2)

Elon Musk, Apple ve Google'a rest çekti: "Kendi akıllı telefonumu yaparım" Elon Musk, Apple ve Google'a rest çekti: "Kendi akıllı telefonumu yaparım"

İPhone 14'ün piyasaya sürülmesiyle birlikte, Apple, yükseltilmiş M2 ve M2 Pro Mac Mini'ler, M2 Pro ve M2 Max 14 inç ve 16 inç MacBook Pro'lar ve M2 dahil olmak üzere bir dizi yeni Mac cihaz ile 2022'yi tamamlamaya hazırlanıyor. Şirket, daha önce beklendiği üzere bu cihazları duyurmak için önümüzdeki ay bir açılış konuşması yapmayabilir. Gurman, Apple'ın ürünlerini basın bültenleri, web sitesi güncellemeleri ve medya brifingleri de dahil olmak üzere çok daha az heyecan verici formatlarda yayınlayabileceğini belirtti.