iPhone 14 Pro kullanıcıları, üçüncü taraf uygulamaları kullanırken kamera titremesi ve sürtünme sesi problemi yaşıyor. Bazı kullanıcılar TikTok, Instagram ve Snapchat gibi uygulamaları kullanmakta zorlanıyor.

Birinci nesil iPhone 190 bin dolara satıldı! Birinci nesil iPhone 190 bin dolara satıldı!

Yeni bir iPhone 14 Pro veya Pro Max satın alan kullanıcılar garip bir sorunla karşılaşabilir: Kamera lensinin garip hareketleri. İnternette yayınlanan videolarda ve şikayetlerde gösterildiği gibi bazı kullanıcılar kameralarını  Instagram, Snapchat veya TikTok gibi üçüncü taraf bir uygulamada açarken kameralarının sallandığını ve hatta korkunç bir gürültü çıkardığını fark ettiler.

YouTuber Luke Miani , Twitter'a iPhone 14 Pro Max kamerasının Snapchat kullanırken nasıl titrediğini ve fotoğrafı tamamen bulanık hale getirdiğini gösteren bir video yayınladı. Ayrıca lensten gelen ve kulağa gerçekten hoş gelmeyen bir uğultu veya tıkırtı sesini de net bir şekilde duyabilirsiniz.

İşte paylaşılan video:

Bu sorun şimdilik iPhone'un kendi kamera uygulamasında yaşanmıyor gibi görünüyor. Bu da sorunun Apple'ın donanımından ziyade üçüncü taraf uygulama yazılımıyla ilgili olduğu anlamına gelebilir. Instagram, Snapchat ve TikTok'un özellikle iPhone 14 Pro için bir güncelleme yayınlamak zorunda olabilir. Yine de, bu sorunun kameranın kendisine ne tür bir hasara sebep olduğu ya da olabileceği konusunda bir bilgimiz yok. Hele de fiyatı 60.000 TL'ye varan bir cihazdan bahsediyorsak bu durum daha da korkutucu hale geliyor.

Sizin için seçtiğimiz en iyi iPhone iOS 16 kilit ekranı widgetları için buraya tıklayıp haberimize ulaşabilirsiniz.

iPhone 14 Pro'nun şarj performansını görmek için buraya tıklayarak bu haberimizi okuyabilirsiniz.

iPhone 14 ailesinin Türkiye fiyatlarını da buraya tıklayarak görebilirsiniz.