TikTok, Snapchat'in ortaklığını kıskandı! TikTok konser bileti satacak TikTok, Snapchat'in ortaklığını kıskandı! TikTok konser bileti satacak
Instagram, kullanıcıların yüzünü tarayarak yaşını tespit edebilen bir yapay zeka test ediyor. Şirketten yapılan ve sistemin anlatıldığı blog gönderisinde şunlara yer verilmiş:
  • İnsanların Instagram'da yaşlarını doğrulamaları için yeni seçenekleri test ediyoruz ve bu da yaşa uygun deneyimler sunmamıza olanak tanıyor.
  • Bir kimlik sağlamanın yanı sıra, insanlar artık başkalarından yaşları için kefil olmalarını isteyebilecek veya bir video selfie ile yaşlarını onaylayabilen teknolojiyi kullanabilecekler.
  • Yaşı doğrulamak için gizliliği koruyan yöntemler konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Yoti ile iş ortaklığı yapıyoruz.
Bugünden itibaren, ABD'deki kişilerden başlayarak, Instagram'daki kişilerin yaşlarını doğrulamaları için yeni seçenekleri test ediyoruz. Birisi Instagram'da 18 yaşından 18 yaşından 18 yaşına kadar doğum tarihini düzenlemeye çalışırsa, üç seçenekten birini kullanarak yaşını doğrulamasını isteriz: kimliklerini yükleyin, bir video özçekimi kaydedin veya ortak arkadaşlarından bunu yapmasını isteyin. yaşlarını doğrulayın. Bunu, gençlerin ve yetişkinlerin kendi yaş grupları için doğru deneyimde olduğundan emin olmak için test ediyoruz. Ayrıca, insanların gizliliğini sağlamaya yardımcı olmak için çevrimiçi yaş doğrulama konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Yoti ile de ortaklık yapıyoruz. Yoti ile Ortaklık Yaşı doğrulamak için gizliliği koruyan yollar sunan bir şirket olan Yoti ile iş ortaklığı yapıyoruz. Yoti, Age Check Certification Scheme tarafından doğrulanmıştır ve sosyal medya, oyun ve yaş kısıtlamalı e-ticaret dahil olmak üzere dünya çapında çeşitli endüstriler için lider yaş doğrulama sağlayıcısıdır. Alman düzenleyici KJM de dahil olmak üzere gençlik ve mahremiyet alanındaki uzman ve hükümet kuruluşları, sorumlu yapay zeka (AI) konusundaki yaklaşımları ve uzmanlıkları nedeniyle Yoti'yi kamuoyu önünde onayladı. Yoti, veri setini , dünyanın her yerinden Yoti'nin verilerini kullanmasına şeffaf bir şekilde izin veren ve Yoti'den verilerini istediği zaman silmesini isteyebilecek olan çeşitli kişilerin anonim görüntüleri üzerinde eğittiğini belirtiyor. Yoti, 13 yaşın altındaki kişiler için, ebeveynlerin veya velilerin açık rıza verdiği belirli veri toplama alıştırmalarını kullanarak veri topladı. Yoti'nin kurucu ortağı Robin Tombs, geçen yıl Wired'e verdiği demeçte, Yoti'nin sistemi, "yüz binlerce" resim üzerinde eğitildikten sonra derin öğrenmeyi kullanarak yaşı tespit etmek için İngiltere ve Alman hükümetleri tarafından zaten kullanıldığını belirtmişti. Siz de kendi yaşınızı Yoti'ye tahmin ettirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. https://www.megabayt.com/nasil-yapilir/instagram-hesap-silme-nasil-yapilir-adim-adim-instagram-hesabi-silme-veya-dondurma-islemi/