Instagram'ın muhtemelen en fazla kullanılan özelliği olan Hikayeler, artık insanların neredeyse yaptıkları her şeyi paylaştığı bir özellik haline geldi. 24 saatlik fo...

Kayıp 'kripto kraliçesi' FBI'ın en çok arananlar listesine girdi! Kayıp 'kripto kraliçesi' FBI'ın en çok arananlar listesine girdi!
Instagram'ın muhtemelen en fazla kullanılan özelliği olan Hikayeler, artık insanların neredeyse yaptıkları her şeyi paylaştığı bir özellik haline geldi. 24 saatlik fotoğraflar ve videoları paylaşabildiğimiz bu özellik platformun en çok kullanılan özelliği konumunda. Bununla birlikte, sosyal ağ şimdi, içerik oluşturucular için kötü bir haber olan çok fazla atılan Hikayeler'e bir düzenleme getiriyor. Instagram Hikayeler'e gelecek yeni özellik ile çok fazla paylaşılan Hikayeler gizlenecek.

Hikaye kısıtlama özelliği

Tecnoblog'dan Phil Ricelle'in fark ettiği bu test aşamasındaki özelliğe göre, Instagram uygulaması artık paylaşılan Hikayelerden sadece ilk üçünü gösteriyor. Platform, üç adet hikayeden sonra devamını izlemek isteyen kullanıcılar için “Tümünü Göster” adlı bir seçenek sunacak. Kullanıcılar şu anda Instagram'da en fazla 100 Hikaye yayınlayabiliyor. Değişikliğe rağmen bu sayı aynı kalsa da, güncellemeyi alan kullanıcıların Hikayelerin geri kalanını görmek için "Tümünü Göster" düğmesine dokunması gerekiyor. Aksi takdirde, Instagram bir sonraki kişinin Hikayelerine atlayacak. Bu, Instagram Stories'in işleyişinde önemli bir değişiklik getiriyor. Bazı insanlar bir hesaptaki tüm Hikayeleri aynı anda görmek için ekrana dokunmaya alıştığından, güncellemeden sonra bu artık mümkün olmayacak. İçerik oluşturucular için bu, üçüncü Hikayelerden sonraki gönderilerin büyük olasılıkla daha düşük görüntüleme sayısına sahip olacağı anlamına geliyor. Aynı zamanda, uygulamada görüntülenen Hikayelerin sayısını sınırlamak, kullanıcıların bu içerikle ilgilenmiyorlarsa daha fazla kişiden gelen gönderileri daha hızlı görmelerini de sağlayacak. Şu anda, yeni Hikayeler düzeniyle güncellemeyi yalnızca küçük bir kullanıcı grubunun aldığı görülüyor, bu nedenle Instagram'ın bu değişiklikleri tüm kullanıcılara sunmadan önce hala test ediyor olması muhtemel.