Instagram'ın geçtiğimiz yıl kullanıma sunduğu Hikayeler'e (Story) link (bağlantı) ekleme özelliği oldukça kullanışlı. Ancak bazı kullanıcılar Hikaye eklemeye girdiğinde link (bağlantı) ekleme özelliğinin kaybolması problemiyle karşılaşıyor. Etiket ekleme kısmında dokunduğumuzda karşımıza çıkan Bağlantı (Link) stickerının orada olmadığını görüyoruz.

Peki Instagram Hikayeler'de link ekleme etiketi gözükmeme problemi nasıl çözülür? Hikayeler'de bağlantı ekleme özelliği nasıl geri getirilir? İşte detaylar...

Kaybolan Link (Bağlantı) etiketini geri getirme

Instagram Hikayeler'de Link (Bağlantı) paylaşma özelliğiniz kaybolduysa bunu geri getirmek için ilk önce Instagram uygulamanızın güncel olduğundan emin olun. Eğer güncellemelerinizi. yapmanıza rağmen Link ekleme etiketi gözükmüyorsa bu durumu Instagrama raporlamamız gerekiyor. Aşağıda anlatılan adımları izleyerek Instagram'a sorun bildirebilirsiniz.

1- Instagram uygulamasını açıyoruz ve Hikayeler kısmına giriyoruz. Burada link ekleme kısmını bulabilmek için sağ üstten her zaman kullandığımız etiketler kısmını açıyoruz. Burada 'Bağlantı' (Link) seçeneği olmadığını göstermek amacıyla bu alanın ekran görüntüsünü alıyoruz.

2- Ekran görüntüsünü aldıktan sonra aşağıdaki gösterilen gibi profilimize giriyoruz. Sağ üstten üç çizgi olan kısmı açıyoruz ve sırasıyla Ayarlar > Yardım > Sorun Bildir 'e giriyoruz.

3- Açılan pencereden tekrar en alttaki Sorun Bildir seçeneğine dokunuyoruz.

4- Karşımıza çıkan ekranda 'Galeri' butonuna dokunuyoruz ve ilk adımda aldığımız ekran görüntüsünü seçiyoruz.

5- Şimdi ise problemimizi yazmamız gerekiyor. Garanti olması için hem İngilizce hem de Türkçe yazıyoruz. İsterseniz aşağıda yazdığımız gibi "Link (Sticker) option not show on my Instagram. Please enable my link feature. Hikayeler'de link özelliği gözükmüyor. Lütfen link eklemeyi aktifleştirin." yazabilirsiniz. Yada kendi istediğiniz şekilde problemi anlatın.

TV ekranı zarar vermeden nasıl temizlenir? Kaş yaparken göz çıkarmayın TV ekranı zarar vermeden nasıl temizlenir? Kaş yaparken göz çıkarmayın

6- Son olarak da sağ üstteki 'Gönder' butonuna dokunuyoruz ve sorun bildirimimizi tamamlıyoruz. Bundan sonrasında ise Instagram'ın bu özelliği düzeltmesini bekleyeceğiz. Arada sırada özelliğin aktif olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.