Instagram ana sayfa akışınızda takip ettiğiniz kişilerin gönderileri ve önerilen gönderilen gözükür. Çok fazla kullanıcıyı takip ederseniz, bazı kullanıcıların paylaşımlarını gözden kaçırabilirsiniz. Ana akışınızda gözden kaçırdığınız paylaşımlar sizin için önemli kullanıcılar tarafından paylaşılmış ise gündemden geri kalabilirsiniz. İste tam bu noktada Instagram favoriler özelliği devreye giriyor. Favoriler özelliği sayesinde, artık sizin için önemli olan kullanıcıların paylaşımlarını artık kaçırmayacaksınız.

Instagram favoriler nedir?

Instagram’da paylaşımlarını gözden kaçırmak istemediğinin, akışta en üste görmek istediğin kullanıcıları favorilere eklemelisinizdir. Bu sayede, akışta yapacağınız bir düzenleme ile favori listenizde bulunan hesapların paylaşımları her zaman özel olarak görüntülenebilir.

Favori listenizi sadece siz görebilirsiniz ve diğer kullanıcılar bu listeleri göremez. Dilediğiniz zaman listede bulunan kullanıcıları kaldırabilir veya düzenleyebilirsiniz. Akışınızı, dilediğiniz zaman takip edilenler ve favoriler arasında geçiş yaparak düzenleyebilirsiniz.

Sizin için önemli ve gönderilerini akışınızın üst sıralarında görmek veya liste halinde görmek için favori listenizi düzenlemelisiniz.

Instagram favoriler nasıl kullanılır?

Favoriler listenize öncelikle özel olarak takip etmek istediğiniz kullanıcıları eklemelisinizdir. Daha sonra ana sayfada yapacağınız bir değişiklik ile favorilere özel akışa geçebilirsiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak favoriler özelliğini hemen kullanmaya başlayın.

 • Instagram uygulamanızı başlatın.             
 • Profil sayfanıza gelin.
 • Profil sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan üç çizgiye (hamburger menü) dokunun.

instagram-favoriler (1)

Twitter'dan video indirme nasıl yapılır? (Programsız en kolay yöntem) Twitter'dan video indirme nasıl yapılır? (Programsız en kolay yöntem)
 • Açılan pencerede “Favoriler” seçeneğine dokunun.

​​​​​​​instagram-favoriler (2)

 • Favoriler listenize eklemek istediğiniz kullanıcıları “Ara” çubuğunda aratın.
 • “Ekle” seçeneğine dokunun ve kullanıcıyı favoriler listenize ekleyin. Ekleme işleminden sonra geri gelin.

​​​​​​​instagram-favoriler (3)

 • “Favorileri onayla” seçeneğine dokunun.

​​​​​​​instagram-favoriler (4)

 • Favoriler listeniz oluşacaktır.

Favoriler listenizi oluşturduktan sonra ana sayfanızda yapacağınız bir değişiklikle listede bulunan kullanıcıların paylaştıklarına özel olarak bakabilirsiniz. Ayrıca listenizde bulunan kullanıcılar normal akışınızda da üst sıralarda yer alacaktır. Favoriler akışınıza ulaşmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Instagram uygulamanızı çalıştırın.
 • Ana sayfanızın sol üst köşesinde yer alan “Instagram” yazısının sağında bulunan aşağı ok simgesine dokunun.
 • Açılan pencerede “Favoriler” seçeneğine dokunun.

​​​​​​​instagram-favoriler (5)

 • Favoriler akışınız bu alanda gözükecektir.

​​​​​​​instagram-favoriler (6)

Favoriler listeme eklediğim hesaba bildirim gider mi?

Favoriler listenize eklediğiniz veya çıkardığınız hesaplara bildirim gönderilmez. Listenizde bulunan hesapları da sadece siz görebilirsiniz. Favoriler listenize bir hesabı gönül rahatlığı ile ekleyebilirsiniz.