Günümüzde teknoloji hız kazanmadan ilerlemeye devam ediyor. Bu ilerleyiş ile de birçok sosyal medya uygulaması ve iletişim araçları insanların karşısına çıkıyor. Bu ulaşım araçlarından bir tanesi de hiç şüphesiz WhatsApp olmaktadır. WhatsApp ile birlikle insanların birbirine ulaşımı son derece kolaylaştı. Birçok özelliği sahip olan WhatsApp, bilgisayar üzerinden de kolay bir şekilde kullanıma sahiptir.

WhatsApp Web, telefon dışında bilgisayar ile de kişilerin, WhatsApp üzerinden mesajlaşmasını ve birbirleri ile iletişim kurmasını sağlamaktadır. WhatsApp Web sayesinde kişiler, bilgisayar üzerinde çalışırken, telefona bakmadan WhatsApp üzerinden yazışabilmektedir. Oldukça kullanışlı olan WhatsApp Web nasıl kullanılır sorusu binlerce insanın merak listesinde yer alıyor.

WhatsApp Web nedir?

WhatsApp Web, kişilerin kolay bir şekilde bilgisayar üzerinden mesajlaşmasını sağlayan bir çeşit özelliktir. Sürekli olarak kendisini yenileyen WhatsApp, son yıllarda bu özelliği ile de dikkatleri üzerine çekmeye başardı. WhatsApp Web, bilgisayar üzerinde WhatsApp uygulamasının açık olmasını ve kişilerin kolay bir şekilde yazışmasını sağlamaktadır.

WhatsApp Web kullanan kişiler, bilgisayar üzerinde çalışma yaparken, telefon kullanmadan WhatsApp uygulamasına erişim sağlayabiliyor. Telefonda yer alan birçok özellik WhatsApp Web üzerinde de yer alıyor ve kolay bir şekilde kullanım imkanı sağlıyor.

WhatsApp Web özellikleri nelerdir?

WhatsApp uygulamasını cep telefonunda kullanan kişiler, birçok özelliğe kolay bir şekilde erişim sağlayabiliyor. Bu özellikler genel olarak; uygulama üzerinden görüntülü ve sesli arama, yazışma, durum atma ve durum görme, fotoğraf ve video yükleme şeklinde oluyor. Ayrıca kişi numaraları, sesli mesaj ve doküman atma gibi özelliklerde WhatsApp uygulamasında yer alıyor.

WhatsApp Web uygulamasının ise sahip olduğu özellikler şu şekilde sıralanıyor;

 • Yazışma
 • Sesli mesaj
 • Fotoğraf ve video gönderimi
 • Belge gönderimi
 • Kişi numarası gönderme
 • Durum atma ve durum görme
OKUYUN  WhatsApp, kayıtlı olmayan numaralarla mesajlaşmaya izin verecek!

WhatsApp Web uygulamasının özellikleri bu şekilde sıralanmaktadır. Uygulamadan tek farklı ise görüntülü ve sesli sohbet başlatmaması olmaktadır. Ancak WhatsApp, ilerleyen zamanlarda bu özelliklerinde web üzerinde kullanılabileceğini belirtiyor.

WhatsApp Webin faydaları nelerdir?

WhatsApp Web uygulaması son derece kolay bir kullanışa sahip olmaktadır. Bu kolay kullanışı faydaların en başında yer alıyor. Bilgisayar üzerinde çalışma gerçekleştiren kişiler için büyük bir öneme sahiptir. WhatsApp Web, telefon olmadan, bilgisayar üzerinden kişilerin birbirleri ile yazışmasını sağlamaktadır. Ayrıca kişilere gönderilecek olan video, fotoğraf ve belgenin bilgisayarda olması ile WhatsApp Web sayesinde kolayca gönderilebilmektedir.

WhatsApp Web; telefona ihtiyaç duymadan sadece internet tarayıcısı üzerinden kişilerin mesajlaşmasını ve birbirlerine çeşitli dosyalar göndermesini sağlamaktadır. WhatsApp Web, tüm kullanıcılarının hayatını son derece kolaylaştırarak, zamandan da tasarruf edilmesini sağlamaktadır.

WhatsApp Web kullanımı nasıl olur?

WhatsApp Web kullanmak isteyen kişiler, bu uygulamanın nasıl kullanıldığını doğal olarak merak etmektedir. WhatsApp Web kullanımı oldukça kolay ve girişi son derece basittir. WhatsApp Web uygulamasını açmak isteyen kişilerin izlemesi gerek bazı yollar mevcuttur.

WhatsApp Web uygulamasına giriş işlemi şu şekilde olmaktadır;

 • Bilgisayar tarayıcısına ‘WhatsApp Web’ yazılmalıdır.
 • Telefonda bulunan WhatsApp uygulamasına girilmelidir.
 • Uygulamada bulunan üç noktaya tıklanır.
 • Çıkan sekmede ‘WhatsApp Web’ yazısına tıklanır.
 • Kamera açılır ve QR kodu ister.
 • Telefonun kamerası, bilgisayarın tarayıcısında çıkan QR barkoduna tutulur.
 • QR okuması yapıldıktan sonra direkt olarak bilgisayar WhatsApp Web uygulamasına bağlanır.

WhatsApp Web uygulamasına giriş işlemi son derece kolay olmaktadır. WhatsApp Web kullanım boyunca da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

WhatsApp Web kullanılırken dikkat edilmesi gerekenler

WhatsApp Web kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken belli başlı bazı hususlar bulunmaktadır. Aksi taktirde WhatsApp Web çevrimdışı kalacak ve ileti göndermeyip ileti alımı da yapmayacaktır. WhatsApp Web kullanımı boyunca telefonun şarjının iyi düzeyde olması ve telefonun açık olması gerekmektedir. Telefon kapandığı zaman WhatsApp Web uygulaması da otomatik olarak kendisini kapatacaktır. Ayrıca WhatsApp Web uygulaması kullanılırken telefonunda internete bağlı olması gerekmektedir.

OKUYUN  İstediğiniz kişinin konumunu bulmak mümkün!

Bu hususlara dikkat edilmedi taktirde WhatsApp Web otomatik olarak kendisini kapatır ve kişilerin çevrimdışı kalmasına neden olur. WhatsApp Web kullanan herkesin cep telefonunda internetin açık kalması gerekmektedir. Telefon kapandığı zaman WhatsApp Web uygulaması da kendisini kapatır. Hiçbir şekilde ileti almaz ve ileti gönderme işlemini icra etmez. Bu hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.